Companie
Detalii identificare
Nume firmăAC & AM ELA PROSPER S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 26985355 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/427/2010
EUIDROONRC.J20/427/2010
Data înființării28.05.2010 - 15 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1610
Această clasă include:
-tăierea, rindeluirea şi prelucrarea mecanică a lemnului -fasonarea buştenilor prin debitare, cojire şi aşchiere -fabricarea traverselor de cale ferată din lemn -fabricarea podelelor din lemn, neasamblate -obţinerea talaşului, făinii de lemn, aşchiilor, particulelor de lemn
Această clasă include de asemenea:
-uscarea lemnului -impregnarea sau tratarea chimică a lemnului cu conservanţi sau alte materiale Această clasă exclude: -exploatarea forestieră şi producţia de lemn brut,
0220. -fabricarea foilor de furnir suficient de subţiri pentru a fi utilizate în placarea scândurilor, a panourilor, în obţinerea panelului
1621 -fabricarea şindrilei, a cofrajelor,
1623 -lemnul de foc sau brichete din lemn,
1629
-tăierea, rindeluirea şi prelucrarea mecanică a lemnului -fasonarea buştenilor prin debitare, cojire şi aşchiere -fabricarea traverselor de cale ferată din lemn -fabricarea podelelor din lemn, neasamblate -obţinerea talaşului, făinii de lemn, aşchiilor, particulelor de lemn
Această clasă include de asemenea:
-uscarea lemnului -impregnarea sau tratarea chimică a lemnului cu conservanţi sau alte materiale Această clasă exclude: -exploatarea forestieră şi producţia de lemn brut,
0220. -fabricarea foilor de furnir suficient de subţiri pentru a fi utilizate în placarea scândurilor, a panourilor, în obţinerea panelului
1621 -fabricarea şindrilei, a cofrajelor,
1623 -lemnul de foc sau brichete din lemn,
1629
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorPrelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn si pluta, cu exceptia mobilei; fabricarea articolelor din paie si din alte materiale vegetale impletite
Obiect activitateTaierea si rindeluirea lemnului
Informații de contact
Adresa Depozitul De Utilaje, Petrila, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
3.397.319
Profit (Lei)
20.788
Număr angajați
11
Vechime
15 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.397.319 | 20.788 | 1.732 | 2.185.446 | 1.760.091 | 1.970.108 | 1.212.521 | 11 |
| 2024 | 2.743.934 | 51.177 | 4.265 | 1.345.900 | 1.149.872 | 1.387.755 | 1.191.727 | 9 |
| 2023 | 3.260.052 | 6.750 | 563 | 1.296.093 | 1.123.084 | 1.313.564 | 1.140.555 | 13 |
| 2022 | 3.433.491 | 493.302 | 41.109 | 1.416.239 | 1.294.176 | 1.255.868 | 1.133.805 | 9 |
| 2021 | 1.767.827 | 424.915 | 35.410 | 1.366.916 | 1.086.993 | 920.427 | 640.504 | 9 |
| 2020 | 1.482.795 | 78.641 | 6.553 | 386.709 | 223.467 | 378.831 | 215.589 | 7 |
| 2019 | 1.456.865 | 43.188 | 3.599 | 552.958 | 277.886 | 412.020 | 136.948 | 12 |
| 2018 | 1.374.940 | 2.751 | 229 | 1.154.764 | 414.348 | 834.176 | 93.760 | 12 |
| 2017 | 1.125.263 | 1.290 | 108 | 704.387 | 248.915 | 546.480 | 91.008 | 16 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.71%
Lichiditate curentă
0.9
Viteza rotație active
0.91
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.71%
Profit net per salariat
1.890 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.61% | 1.87% | 0.21% | 14.37% | 24.04% | 5.3% | 2.96% | 0.2% | 0.11% |
| Marjă profit brut | 0.73% | 2.26% | 0.95% | 15.14% | 24.78% | 5.93% | 4.09% | 1.2% | 1.12% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.71% | 4.29% | 0.59% | 43.51% | 66.34% | 36.48% | 31.54% | 2.93% | 1.42% |
| Profit net per salariat | 1.890 Lei | 5.686 Lei | 519 Lei | 54.811 Lei | 47.213 Lei | 11.234 Lei | 3.599 Lei | 229 Lei | 81 Lei |
Viteza rotație active
0.91
Viteza rotație stocuri
1.99
Durata medie încasare creanțe
22.18 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.91 | 1.08 | 1.34 | 1.35 | 0.88 | 2.46 | 2.11 | 1.1 | 1.41 |
| Viteza rotație stocuri | 1.99 | 2.35 | 3.39 | 4.12 | 3.81 | 6.55 | 7.01 | 2.03 | 2.51 |
| Durata medie încasare creanțe | 22.18 zile | 23.42 zile | 31.31 zile | 40.51 zile | 63.41 zile | 29.22 zile | 45.69 zile | 38.36 zile | 29.35 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 308.847 Lei | 304.882 Lei | 250.773 Lei | 381.499 Lei | 196.425 Lei | 211.828 Lei | 121.405 Lei | 114.578 Lei | 70.329 Lei |
Lichiditate curentă
0.9
Lichiditate imediată
0.12
Pondere active imobilizate
47.18%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.9 | 1.03 | 1.01 | 0.89 | 0.67 | 0.98 | 0.75 | 0.72 | 0.78 |
| Lichiditate imediată | 0.12 | 0.16 | 0.27 | 0.3 | 0.33 | 0.39 | 0.37 | 0.14 | 0.14 |
| Pondere active imobilizate | 47.18% | 45.31% | 46.09% | 50.75% | 54.15% | 37.1% | 40.28% | 33.19% | 31.29% |
| Pondere active circulante | 52.82% | 54.69% | 53.91% | 49.25% | 45.85% | 62.9% | 59.72% | 66.81% | 68.71% |
©Firme.ro