Companie
Detalii identificare
Nume firmăC & D FINANCIAR S.R.L.
Cod unic de înregistrare14201004 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1226/2001
EUIDROONRC.J12/1226/2001
Data înființării28.09.2001 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Mikszath Kalman nr. 47/G, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
167.330
Profit (Lei)
85.715
Număr angajați
1
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 167.330 | 85.715 | 7.143 | 206.510 | 4.189 | 286.475 | 86.015 | 1 |
| 2023 | 163.230 | 102.246 | 8.521 | 36.363 | 1.468 | 156.999 | 122.971 | 1 |
| 2022 | 127.405 | 93.057 | 7.755 | 82.022 | 4.192 | 170.237 | 93.357 | 0 |
| 2021 | 112.423 | 79.297 | 6.608 | 26.620 | 0 | 275.442 | 250.989 | 0 |
| 2020 | 98.009 | 64.147 | 5.346 | 26.527 | 273 | 218.946 | 193.857 | 0 |
| 2019 | 83.391 | 59.361 | 4.947 | 22.020 | 1.824 | 164.654 | 145.710 | 0 |
| 2018 | 83.127 | 39.768 | 3.314 | 41.943 | 3.461 | 123.577 | 86.348 | 0 |
| 2017 | 82.324 | 46.280 | 3.857 | 66.844 | 3.684 | 109.118 | 46.580 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
51.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.65%
Lichiditate curentă
1.39
Viteza rotație active
0.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
51.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.65%
Profit net per salariat
85.715 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 51.23% | 62.64% | 73.04% | 70.53% | 65.45% | 71.18% | 47.84% | 56.22% |
| Marjă profit brut | 52.22% | 63.53% | 75.52% | 73.18% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.65% | 83.15% | 99.68% | 31.59% | 33.09% | 40.74% | 46.06% | 99.36% |
| Profit net per salariat | 85.715 Lei | 102.246 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.58
Viteza rotație stocuri
2.09
Durata medie încasare creanțe
114.35 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.58 | 1.03 | 0.73 | 0.41 | 0.45 | 0.5 | 0.65 | 0.73 |
| Viteza rotație stocuri | 2.09 | 3264.6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 114.35 zile | 194.05 zile | 291.72 zile | 455.84 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 167.330 Lei | 163.230 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.39
Lichiditate imediată
1
Pondere active imobilizate
1.44%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.39 | 4.32 | 2.08 | 10.35 | 8.25 | 7.48 | 2.95 | 1.63 |
| Lichiditate imediată | 1 | 4.32 | 2.08 | 10.35 | 8.25 | 7.48 | 2.95 | 1.63 |
| Pondere active imobilizate | 1.44% | 0.93% | 2.4% | 0% | 0.12% | 1.1% | 2.72% | 3.27% |
| Pondere active circulante | 98.56% | 99.07% | 97.6% | 100% | 99.88% | 98.9% | 97.28% | 96.73% |
©Firme.ro