Companie
Detalii identificare
Nume firmăCRIS AGRO ŞTEF SRL
Cod unic de înregistrare RO 31207457 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ52/82/2013
EUIDROONRC.J52/82/2013
Data înființării11.02.2013 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaBucureşti, Giurgiu, Giurgiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
271.779
Profit (Lei)
74.677
Număr angajați
0
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 271.779 | 74.677 | 6.223 | 161.489 | 63.205 | 173.161 | 74.877 | 0 |
| 2024 | 187.132 | -1.540 | -128 | 52.751 | 49.749 | 160.419 | 157.417 | 0 |
| 2023 | 193.450 | 0 | 0 | 78.729 | 81.051 | 156.635 | 158.957 | 0 |
| 2022 | 261.103 | 52.936 | 4.411 | 110.230 | 118.733 | 185.158 | 193.661 | 0 |
| 2021 | 277.994 | 140.525 | 11.710 | 148.263 | 141.571 | 147.417 | 140.725 | 0 |
| 2020 | 165.931 | 45.021 | 3.752 | 7.581 | 37.134 | 81.529 | 111.082 | 0 |
| 2019 | 205.457 | 65.183 | 5.432 | 78.593 | 47.365 | 97.289 | 66.061 | 1 |
| 2018 | 206.759 | 62.861 | 5.238 | 141.496 | 38.243 | 166.314 | 63.061 | 1 |
| 2017 | 197.700 | 65.640 | 5.470 | 18.549 | 23.379 | 116.110 | 120.940 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
27.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.73%
Lichiditate curentă
1.07
Viteza rotație active
1.15
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.73%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27.48% | -0.82% | 0% | 20.27% | 50.55% | 27.13% | 31.73% | 30.4% | 33.2% |
| Marjă profit brut | 33.13% | 0.23% | 0% | 23.03% | 53.76% | 30.21% | 34.97% | 33.58% | 36.38% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.73% | -0.98% | 0% | 27.33% | 99.86% | 40.53% | 98.67% | 99.68% | 54.27% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 65.183 Lei | 62.861 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.15
Viteza rotație stocuri
3.11
Durata medie încasare creanțe
55.53 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.15 | 0.89 | 0.81 | 0.86 | 0.96 | 1.4 | 1.42 | 1.01 | 1.42 |
| Viteza rotație stocuri | 3.11 | 2.43 | 2.71 | 2.24 | 3.48 | 3.45 | 5.38 | 4.22 | 3.21 |
| Durata medie încasare creanțe | 55.53 zile | 35.19 zile | 13.95 zile | 58.87 zile | 40.4 zile | 42.73 zile | 23.66 zile | 63.46 zile | 39.64 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 205.457 Lei | 206.759 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.07
Lichiditate imediată
0.53
Pondere active imobilizate
26.74%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.07 | 3.04 | 1.99 | 1.68 | 0.99 | 10.75 | 1.24 | 1.18 | 6.26 |
| Lichiditate imediată | 0.53 | 1.58 | 1.08 | 0.62 | 0.46 | 4.41 | 0.75 | 0.83 | 2.94 |
| Pondere active imobilizate | 26.74% | 23.67% | 34.1% | 39.07% | 48.99% | 31.29% | 32.74% | 18.7% | 16.76% |
| Pondere active circulante | 73.26% | 76.33% | 65.9% | 60.93% | 51.01% | 68.71% | 67.26% | 81.3% | 83.24% |
©Firme.ro