Companie
Detalii identificare
Nume firmăDOI URSULEŢI ELIGIA & SERGIU SRL
Cod unic de înregistrare RO 35121196 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015001126024
EUIDROONRC.J2015001126024
Data înființării13.10.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
220
Această clasă include:
-producţia de buşteni pentru industriile de prelucrare primară a lemnului de pădure -producţia de buşteni folosiţi sub formă neprelucrată, cum sunt stâlpii de mină, stâlpii pentru garduri şi stâlpii pentru susţinerea liniilor aeriene de telefonie-telegrafie -colectarea şi producţia de lemn utilizat la producerea de energie -colectarea şi prelucrarea reziduurilor forestiere utilizate pentru producerea de energie -producţia de cărbune de lemn în pădure (mangal), prin metode tradiţionale Produsele acestei activităţi se prezintă sub formă de buşteni sau lemn de foc. Această clasă exclude: -creşterea pomilor de Crăciun,
0129 -cultivarea arborilor: plantare, replantare, transplantare, rărire şi conservarea pădurilor şi a drumurilor forestiere,vezi 0210 -colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană,
0230 -producţia de aşchii şi particule de lemn,
1610 -producţia de cărbune de lemn prin distilarea lemnului,
2014
-producţia de buşteni pentru industriile de prelucrare primară a lemnului de pădure -producţia de buşteni folosiţi sub formă neprelucrată, cum sunt stâlpii de mină, stâlpii pentru garduri şi stâlpii pentru susţinerea liniilor aeriene de telefonie-telegrafie -colectarea şi producţia de lemn utilizat la producerea de energie -colectarea şi prelucrarea reziduurilor forestiere utilizate pentru producerea de energie -producţia de cărbune de lemn în pădure (mangal), prin metode tradiţionale Produsele acestei activităţi se prezintă sub formă de buşteni sau lemn de foc. Această clasă exclude: -creşterea pomilor de Crăciun,
0129 -cultivarea arborilor: plantare, replantare, transplantare, rărire şi conservarea pădurilor şi a drumurilor forestiere,vezi 0210 -colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană,
0230 -producţia de aşchii şi particule de lemn,
1610 -producţia de cărbune de lemn prin distilarea lemnului,
2014
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorSilvicultura si exploatare forestiera
Obiect activitateExploatarea forestiera
Informații de contact
AdresaSăvîrşin nr. 121/A, Săvârşin, Arad
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.324.947
Profit (Lei)
72.301
Număr angajați
2
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.324.947 | 72.301 | 6.025 | 497.395 | 78.687 | 1.001.852 | 583.144 | 2 |
| 2023 | 1.460.358 | 361.526 | 30.127 | 149.906 | 81.316 | 579.433 | 510.843 | 3 |
| 2022 | 655.834 | 0 | 0 | 103.640 | 76.025 | 428.395 | 400.780 | 2 |
| 2021 | 280.053 | 179.300 | 14.942 | 104.796 | 41.525 | 523.094 | 459.823 | 2 |
| 2020 | 223.947 | 207.476 | 17.290 | 8.735 | 3.075 | 286.183 | 280.523 | 0 |
| 2019 | 30.193 | 22.626 | 1.886 | 56.841 | 104 | 129.784 | 73.047 | 1 |
| 2018 | 91.554 | 73.914 | 6.160 | 56.851 | 104 | 107.168 | 50.421 | 3 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 55.936 | 104 | 32.338 | -23.494 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.4%
Lichiditate curentă
2.01
Viteza rotație active
1.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.4%
Profit net per salariat
36.151 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.46% | 24.76% | 0% | 64.02% | 92.65% | 74.94% | 80.73% | 0% |
| Marjă profit brut | 7.11% | 25.71% | 0% | 65.58% | 94.48% | 77.94% | 81.73% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.4% | 70.77% | 0% | 38.99% | 73.96% | 30.97% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 36.151 Lei | 120.509 Lei | 0 Lei | 89.650 Lei | n/a | 22.626 Lei | 24.638 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.23
Viteza rotație stocuri
1.86
Durata medie încasare creanțe
68.9 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.23 | 2.21 | 1.3 | 0.5 | 0.77 | 0.23 | 0.85 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 1.86 | 5.35 | 3.2 | 2.19 | 12.11 | 1.63 | 4.95 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 68.9 zile | 39.14 zile | 31.69 zile | 55.82 zile | 0.33 zile | 159.38 zile | 52.56 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 662.474 Lei | 486.786 Lei | 327.917 Lei | 140.027 Lei | n/a | 30.193 Lei | 30.518 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
2.01
Lichiditate imediată
0.58
Pondere active imobilizate
7.28%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.01 | 3.87 | 4.13 | 4.99 | 32.76 | 2.28 | 1.89 | 0.58 |
| Lichiditate imediată | 0.58 | 2.04 | 2.15 | 3.77 | 30.65 | 1.96 | 1.56 | 0.25 |
| Pondere active imobilizate | 7.28% | 12.31% | 15.07% | 7.35% | 1.06% | 0.08% | 0.1% | 0.32% |
| Pondere active circulante | 92.72% | 87.69% | 84.93% | 92.65% | 98.94% | 99.92% | 99.9% | 99.68% |
©Firme.ro