Companie
Detalii identificare
Nume firmăMĂŢAN MBM SRL
Cod unic de înregistrare RO 33558314 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/472/2014
EUIDROONRC.J6/472/2014
Data înființării08.09.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaRebrisoara, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.963.254
Profit (Lei)
214.749
Număr angajați
4
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.963.254 | 214.749 | 17.896 | 539.917 | 118.033 | 431.608 | 9.724 | 4 |
| 2024 | 1.097.519 | -89.240 | -7.437 | 774.781 | 156.383 | 413.373 | -205.025 | 3 |
| 2023 | 1.032.846 | 0 | 0 | 653.051 | 217.899 | 319.367 | -115.785 | 3 |
| 2022 | 966.126 | 31.760 | 2.647 | 246.486 | 27.815 | 334.127 | 115.456 | 3 |
| 2021 | 1.104.128 | 0 | 0 | 186.395 | 60.212 | 209.879 | 83.696 | 3 |
| 2020 | 1.614.036 | 47.365 | 3.947 | 224.417 | 265.348 | 179.899 | 220.830 | 4 |
| 2019 | 2.589.455 | 83.325 | 6.944 | 658.495 | 420.783 | 411.176 | 173.464 | 5 |
| 2018 | 2.014.381 | 83.812 | 6.984 | 454.794 | 331.687 | 213.247 | 90.140 | 4 |
| 2017 | 670.151 | 52.106 | 4.342 | 163.483 | 17.813 | 151.998 | 6.328 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
10.94%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.8
Viteza rotație active
3.57
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
10.94%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
53.687 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 10.94% | -8.13% | 0% | 3.29% | 0% | 2.93% | 3.22% | 4.16% | 7.78% |
| Marjă profit brut | 13.85% | 0% | 0% | 4.19% | 0% | 3.79% | 4.17% | 5.21% | 8.78% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 43.53% | 0% | 27.51% | 0% | 21.45% | 48.04% | 92.98% | 100% |
| Profit net per salariat | 53.687 Lei | -29.747 Lei | 0 Lei | 10.587 Lei | 0 Lei | 11.841 Lei | 16.665 Lei | 20.953 Lei | 52.106 Lei |
Viteza rotație active
3.57
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
61.41 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.57 | 1.93 | 1.92 | 2.67 | 4.09 | 3.63 | 3.11 | 3.7 | 3.95 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 61.41 zile | 107.47 zile | 85.98 zile | 123.19 zile | 50.34 zile | 16.93 zile | 52.01 zile | 35.93 zile | 34.08 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 490.814 Lei | 365.840 Lei | 344.282 Lei | 322.042 Lei | 368.043 Lei | 403.509 Lei | 517.891 Lei | 503.595 Lei | 670.151 Lei |
Lichiditate curentă
0.8
Lichiditate imediată
0.8
Pondere active imobilizate
21.47%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.8 | 0.53 | 0.49 | 1.36 | 1.13 | 0.8 | 0.62 | 0.47 | 0.93 |
| Lichiditate imediată | 0.8 | 0.53 | 0.49 | 1.36 | 1.13 | 0.8 | 0.62 | 0.47 | 0.93 |
| Pondere active imobilizate | 21.47% | 27.45% | 40.56% | 7.68% | 22.29% | 59.6% | 50.58% | 60.87% | 10.49% |
| Pondere active circulante | 78.53% | 72.55% | 59.44% | 92.32% | 77.71% | 40.4% | 49.42% | 39.13% | 89.51% |
©Firme.ro