Companie
Detalii identificare
Nume firmăSĂCĂŞANU & ASOCIAŢII - EXPERŢI CONTABILI SRL
Cod unic de înregistrare29945380 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/3203/2012
EUIDROONRC.J40/3203/2012
Data înființării21.03.2012 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaCoştila nr. 4, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
42.650
Profit (Lei)
-7.890
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 42.650 | -7.890 | -658 | 7.013 | 683 | 16.578 | 10.248 | 1 |
| 2023 | 77.250 | 36.938 | 3.078 | 6.088 | 672 | 43.554 | 38.138 | 1 |
| 2022 | 46.692 | 31.852 | 2.654 | 3.104 | 587 | 35.569 | 33.052 | 1 |
| 2021 | 29.026 | 24.129 | 2.011 | 2 | 616 | 42.763 | 43.377 | 1 |
| 2020 | 30.000 | 18.232 | 1.519 | 1.731 | 382 | 32.652 | 31.303 | 1 |
| 2019 | 31.300 | 18.027 | 1.502 | 1.346 | 384 | 14.033 | 13.071 | 1 |
| 2018 | 25.050 | 0 | 0 | 6.576 | 342 | 1.278 | -4.956 | 1 |
| 2017 | 13.065 | 0 | 0 | 3.216 | 362 | 55 | -2.799 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-18.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-76.99%
Lichiditate curentă
2.36
Viteza rotație active
2.47
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-18.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-76.99%
Profit net per salariat
-7.890 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -18.5% | 47.82% | 68.22% | 83.13% | 60.77% | 57.59% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 48.8% | 71.22% | 85.77% | 63.72% | 60.6% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -76.99% | 96.85% | 96.37% | 55.63% | 58.24% | 100% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -7.890 Lei | 36.938 Lei | 31.852 Lei | 24.129 Lei | 18.232 Lei | 18.027 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.47
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
65.25 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.47 | 1.75 | 1.29 | 0.67 | 0.91 | 2.17 | 15.46 | 31.33 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 65.25 zile | 147.78 zile | 9.34 zile | 26.41 zile | 15.94 zile | 4.49 zile | 16.76 zile | -0.14 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 42.650 Lei | 77.250 Lei | 46.692 Lei | 29.026 Lei | 30.000 Lei | 31.300 Lei | 25.050 Lei | 13.065 Lei |
Lichiditate curentă
2.36
Lichiditate imediată
2.36
Pondere active imobilizate
3.96%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.36 | 7.15 | 11.46 | 21381.5 | 18.86 | 10.43 | 0.19 | 0.02 |
| Lichiditate imediată | 2.36 | 7.15 | 11.46 | 21381.5 | 18.86 | 10.43 | 0.19 | 0.02 |
| Pondere active imobilizate | 3.96% | 1.52% | 1.62% | 1.42% | 1.16% | 2.66% | 21.11% | 86.81% |
| Pondere active circulante | 96.04% | 98.48% | 98.38% | 98.58% | 98.84% | 97.34% | 78.89% | 13.19% |
©Firme.ro