Companie
Detalii identificare
Nume firmăSELIM MARŞAVELA S.R.L.
Cod unic de înregistrare50902441 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2024042289007
EUIDROONRC.J2024042289007
Data înființării19.11.2024 - 1 an
Domeniu de activitate
CAEN
4639
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaBarajului nr. 22, Loc. Săcele | Municipiul Săcele, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
306.682
Profit (Lei)
9.850
Număr angajați
1
Vechime
1 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 306.682 | 9.850 | 821 | 3.622 | 3.944 | 13.634 | 13.956 | 1 |
| 2024 | 20.340 | 3.906 | 326 | 8.728 | 1.720 | 11.114 | 4.106 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
70.58%
Lichiditate curentă
3.76
Viteza rotație active
17.45
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
70.58%
Profit net per salariat
9.850 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.21% | 19.2% |
| Marjă profit brut | 3.81% | 20.2% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 70.58% | 95.13% |
| Profit net per salariat | 9.850 Lei | 3.906 Lei |
Viteza rotație active
17.45
Viteza rotație stocuri
28.57
Durata medie încasare creanțe
3.45 zile
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Viteza rotație active | 17.45 | 1.58 |
| Viteza rotație stocuri | 28.57 | 1.86 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.45 zile | 3.59 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 306.682 Lei | 20.340 Lei |
Lichiditate curentă
3.76
Lichiditate imediată
0.8
Pondere active imobilizate
22.44%
| Indicator | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.76 | 1.27 |
| Lichiditate imediată | 0.8 | 0.02 |
| Pondere active imobilizate | 22.44% | 13.4% |
| Pondere active circulante | 77.56% | 86.6% |
©Firme.ro