Companie
Detalii identificare
Nume firmăBIGANDI PROD COM SRL
Cod unic de înregistrare RO 10140079 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2002000069238
EUIDROONRC.J2002000069238
Data înființării29.01.1998 - 28 ani
Informații de contact
AdresaSos. Bucuresti-Targoviste nr. 41, Buftea, Ilfov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
265.238
Profit (Lei)
152.377
Număr angajați
1
Vechime
28 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 265.238 | 152.377 | 12.698 | 6.461 | 342.681 | 135.445 | 471.665 | 1 |
| 2024 | 250.085 | 168.977 | 14.081 | 6.480 | 349.398 | 99.169 | 442.087 | 1 |
| 2023 | 225.204 | 140.889 | 11.741 | 65.352 | 157.188 | 59.908 | 151.744 | 1 |
| 2022 | 198.588 | 131.679 | 10.973 | 172.603 | 136.774 | 46.684 | 10.855 | 1 |
| 2021 | 115.897 | 35.087 | 2.924 | 320.502 | 142.496 | 57.182 | -120.824 | 1 |
| 2020 | 47.872 | 82 | 7 | 333.198 | 148.219 | 29.068 | -155.911 | 1 |
| 2019 | 42.262 | 24.523 | 2.044 | 320.450 | 153.941 | 10.516 | -155.993 | 0 |
| 2018 | 30.617 | 17.560 | 1.463 | 352.343 | 160.131 | 11.696 | -180.516 | 0 |
| 2017 | 28.910 | 10.015 | 835 | 373.615 | 166.976 | 8.564 | -198.075 | 0 |
Marja profit net
57.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
32.31%
Lichiditate curentă
20.96
Viteza rotație active
0.55
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
57.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
32.31%
Profit net per salariat
152.377 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 57.45% | 67.57% | 62.56% | 66.31% | 30.27% | 0.17% | 58.03% | 57.35% | 34.64% |
| Marjă profit brut | 58.35% | 68.55% | 63.54% | 67.31% | 31.27% | 2.79% | 61.09% | 61.1% | 37.64% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 32.31% | 38.22% | 92.85% | 100% | -29.04% | -0.05% | -15.72% | -9.73% | -5.06% |
| Profit net per salariat | 152.377 Lei | 168.977 Lei | 140.889 Lei | 131.679 Lei | 35.087 Lei | 82 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.55
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
32.46 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.55 | 0.56 | 1.04 | 1.08 | 0.58 | 0.27 | 0.26 | 0.18 | 0.16 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 247 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 32.46 zile | 69.2 zile | 72.56 zile | 50.68 zile | 87.83 zile | 150.55 zile | 88.13 zile | 98.75 zile | 75.27 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 265.238 Lei | 250.085 Lei | 225.204 Lei | 198.588 Lei | 115.897 Lei | 47.872 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
20.96
Lichiditate imediată
20.96
Pondere active imobilizate
71.67%
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 20.96 | 15.3 | 0.92 | 0.27 | 0.18 | 0.09 | 0.03 | 0.03 | 0.02 |
| Lichiditate imediată | 20.96 | 15.3 | 0.92 | 0.27 | 0.18 | 0.09 | 0.03 | 0.03 | 0.02 |
| Pondere active imobilizate | 71.67% | 77.89% | 72.4% | 74.55% | 71.36% | 83.6% | 93.61% | 93.19% | 95.12% |
| Pondere active circulante | 28.33% | 22.11% | 27.6% | 25.45% | 28.64% | 16.4% | 6.39% | 6.81% | 4.88% |
©Firme.ro