Companie
Detalii identificare
Nume firmăAMICITIA SRL
Cod unic de înregistrare10354790 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ52/58/1998
EUIDROONRC.J52/58/1998
Data înființării24.03.1998 - 28 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaSos. Alexandriei, Giurgiu, Giurgiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
132.736
Profit (Lei)
-11.635
Număr angajați
1
Vechime
28 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 132.736 | -11.635 | -970 | 4.294 | 132.880 | 185.255 | 313.841 | 1 |
| 2023 | 169.450 | 81.660 | 6.805 | 1.700 | 131.100 | 196.075 | 325.475 | 1 |
| 2022 | 187.441 | 177.742 | 14.812 | 2.390 | 0 | 246.205 | 243.815 | 0 |
| 2021 | 45.183 | 39.712 | 3.309 | 1.939 | 0 | 68.013 | 66.074 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 1.013 | 0 | 27.375 | 26.362 | 0 |
| 2019 | 32.983 | 25.275 | 2.106 | 1.013 | 0 | 27.375 | 26.362 | 0 |
| 2018 | 60.221 | 52.352 | 4.363 | 5.798 | 0 | 6.885 | 1.087 | 0 |
| 2017 | 97.691 | 78.043 | 6.504 | 61.066 | 0 | 9.801 | -51.265 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-8.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-3.71%
Lichiditate curentă
43.14
Viteza rotație active
0.42
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-8.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-3.71%
Profit net per salariat
-11.635 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -8.77% | 48.19% | 94.83% | 87.89% | 0% | 76.63% | 86.93% | 79.89% |
| Marjă profit brut | 0% | 49.19% | 97.9% | 90.89% | 0% | 80.64% | 90.32% | 81.43% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -3.71% | 25.09% | 72.9% | 60.1% | 0% | 95.88% | 100% | -152.23% |
| Profit net per salariat | -11.635 Lei | 81.660 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 19.511 Lei |
Viteza rotație active
0.42
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
456.2 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.42 | 0.52 | 0.76 | 0.66 | 0 | 1.2 | 8.75 | 9.97 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 8069.05 | 8925.76 | 2151.57 | 0 | 1570.62 | 2867.67 | 4651.95 |
| Durata medie încasare creanțe | 456.2 zile | 344.39 zile | 313.48 zile | 492.64 zile | 0 | 10.87 zile | 5.95 zile | 3.67 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 132.736 Lei | 169.450 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 24.423 Lei |
Lichiditate curentă
43.14
Lichiditate imediată
43.14
Pondere active imobilizate
41.77%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 43.14 | 115.34 | 103.01 | 35.08 | 27.02 | 27.02 | 1.19 | 0.16 |
| Lichiditate imediată | 43.14 | 115.33 | 103.01 | 35.07 | 27 | 27 | 1.18 | 0.16 |
| Pondere active imobilizate | 41.77% | 40.07% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 58.23% | 59.93% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro