Companie
Detalii identificare
Nume firmăMERCUR CITY S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 10416825 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1998000156014
EUIDROONRC.J1998000156014
Data înființării09.04.1998 - 28 ani
Informații de contact
Adresastr. Tudor Vladimirescu nr. 1, Alba Iulia, Alba
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
4.840.930
Profit (Lei)
1.336.565
Număr angajați
7
Vechime
28 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.840.930 | 1.336.565 | 111.380 | 9.301.615 | 17.558.333 | 821.320 | 9.078.038 | 7 |
| 2024 | 5.065.116 | 1.686.874 | 140.573 | 10.779.161 | 17.978.774 | 534.036 | 7.733.649 | 7 |
| 2023 | 5.575.565 | 1.412.329 | 117.694 | 13.097.573 | 18.719.228 | 425.120 | 6.046.775 | 7 |
| 2022 | 4.196.118 | 1.589.163 | 132.430 | 15.870.855 | 19.515.137 | 323.812 | 4.634.446 | 6 |
| 2021 | 2.407.850 | 511.301 | 42.608 | 16.653.883 | 19.462.840 | 236.327 | 3.045.284 | 3 |
| 2020 | 799.448 | 11.993 | 999 | 11.239.096 | 12.532.136 | 1.210.072 | 2.533.983 | 2 |
| 2019 | 913.819 | 181.274 | 15.106 | 1.924.438 | 3.737.422 | 718.269 | 2.521.990 | 2 |
| 2018 | 706.497 | 225.236 | 18.770 | 2.051.872 | 3.826.084 | 582.053 | 2.340.716 | 2 |
| 2017 | 553.675 | 57.156 | 4.763 | 2.287.307 | 3.847.114 | 571.385 | 2.115.643 | 3 |
Marja profit net
27.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.72%
Lichiditate curentă
0.09
Viteza rotație active
0.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.72%
Profit net per salariat
190.938 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27.61% | 33.3% | 25.33% | 37.87% | 21.23% | 1.5% | 19.84% | 31.88% | 10.32% |
| Marjă profit brut | 31.7% | 38.45% | 28.91% | 38.72% | 22.29% | 2.49% | 20.84% | 32.89% | 10.32% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 14.72% | 21.81% | 23.36% | 34.29% | 16.79% | 0.47% | 7.19% | 9.62% | 2.7% |
| Profit net per salariat | 190.938 Lei | 240.982 Lei | 201.761 Lei | 264.861 Lei | 170.434 Lei | 5.997 Lei | 90.637 Lei | 112.618 Lei | 19.052 Lei |
Viteza rotație active
0.26
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
30.38 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.26 | 0.27 | 0.29 | 0.21 | 0.12 | 0.06 | 0.21 | 0.16 | 0.13 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 95.59 | 0 | 0 | 144.16 | 7.53 | 6.01 | 4.11 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 30.38 zile | 23.55 zile | 11.2 zile | 18.26 zile | 21.98 zile | 414.61 zile | 55.11 zile | 129.79 zile | 212.83 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 691.561 Lei | 723.588 Lei | 796.509 Lei | 699.353 Lei | 802.617 Lei | 399.724 Lei | 456.910 Lei | 353.249 Lei | 184.558 Lei |
Lichiditate curentă
0.09
Lichiditate imediată
0.09
Pondere active imobilizate
95.53%
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.09 | 0.05 | 0.03 | 0.02 | 0.01 | 0.11 | 0.37 | 0.28 | 0.25 |
| Lichiditate imediată | 0.09 | 0.04 | 0.03 | 0.02 | 0.01 | 0.1 | 0.29 | 0.2 | 0.25 |
| Pondere active imobilizate | 95.53% | 97.12% | 97.78% | 98.37% | 98.8% | 91.19% | 83.88% | 86.8% | 87.07% |
| Pondere active circulante | 4.47% | 2.88% | 2.22% | 1.63% | 1.2% | 8.81% | 16.12% | 13.2% | 12.93% |
©Firme.ro