Companie
Detalii identificare
Nume firmăFALU IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 10439799 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1998000181393
EUIDROONRC.J1998000181393
Data înființării15.04.1998 - 28 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4634
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al băuturilor alcoolice -comerţul cu ridicata al băuturilor nealcoolice
Această clasă include de asemenea:
-cumpărarea de vin în vrac şi înbutelierea fără transformare Această clasă exclude: -activităţi de amestecare a vinului sau a altor băuturi spirtoase distilate,
1101, 1102
-comerţul cu ridicata al băuturilor alcoolice -comerţul cu ridicata al băuturilor nealcoolice
Această clasă include de asemenea:
-cumpărarea de vin în vrac şi înbutelierea fără transformare Această clasă exclude: -activităţi de amestecare a vinului sau a altor băuturi spirtoase distilate,
1101, 1102
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al bauturilor
Informații de contact
AdresaEchităţii nr. 27, Focşani, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
169.679
Profit (Lei)
-95.377
Număr angajați
3
Vechime
28 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 169.679 | -95.377 | -7.948 | 198.049 | 19.081 | 17.960 | -161.008 | 3 |
| 2023 | 309.837 | 0 | 0 | 115.875 | 20.990 | 29.149 | -65.736 | 3 |
| 2022 | 375.905 | 0 | 0 | 97.400 | 21.641 | 57.033 | -18.726 | 3 |
| 2021 | 396.398 | 0 | 0 | 101.488 | 24.371 | 86.649 | 9.532 | 2 |
| 2020 | 259.714 | 0 | 0 | 176.543 | 21.300 | 35.299 | -119.944 | 2 |
| 2019 | 204.662 | 0 | 0 | 139.345 | 21.855 | 8.810 | -108.680 | 2 |
| 2018 | 112.639 | 0 | 0 | 127.924 | 22.409 | 7.806 | -97.709 | 2 |
| 2017 | 59.386 | 0 | 0 | 101.465 | 22.964 | 3.063 | -75.438 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-56.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59.24%
Lichiditate curentă
0.09
Viteza rotație active
4.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-56.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59.24%
Profit net per salariat
-31.792 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -56.21% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 59.24% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -31.792 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
4.58
Viteza rotație stocuri
13.38
Durata medie încasare creanțe
2.75 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.58 | 6.18 | 4.78 | 3.57 | 4.59 | 6.67 | 3.73 | 2.28 |
| Viteza rotație stocuri | 13.38 | 81.24 | 7.18 | 6.72 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.75 zile | 1.37 zile | 0.96 zile | 9.96 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 56.560 Lei | 103.279 Lei | 125.302 Lei | 198.199 Lei | 129.857 Lei | 102.331 Lei | 56.320 Lei | 59.386 Lei |
Lichiditate curentă
0.09
Lichiditate imediată
0.03
Pondere active imobilizate
51.51%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.09 | 0.25 | 0.59 | 0.85 | 0.2 | 0.06 | 0.06 | 0.03 |
| Lichiditate imediată | 0.03 | 0.22 | 0.05 | 0.27 | 0.2 | 0.06 | 0.06 | 0.03 |
| Pondere active imobilizate | 51.51% | 41.86% | 27.51% | 21.95% | 37.63% | 71.27% | 74.17% | 88.23% |
| Pondere active circulante | 48.49% | 58.14% | 72.49% | 78.05% | 62.37% | 28.73% | 25.83% | 11.77% |
©Firme.ro