Companie
Detalii identificare
Nume firmăMM PACKAGING ROMANIA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 10528500 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ29/495/1998
EUIDROONRC.J29/495/1998
Data înființării08.05.1998 - 28 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1721
Această clasă include:
-fabricarea hârtiei şi cartonului ondulat -fabricarea ambalajelor din hârtie sau carton ondulat -fabricarea ambalajelor din carton, pliabile -fabricarea ambalajelor din carton solid -fabricarea altor ambalaje din hârtie şi carton -fabricarea de saci şi pungi din hârtie -fabricarea bibliorafturilor şi a articolelor similare Această clasă exclude: -fabricarea plicurilor,
1723 -fabricarea articolelor din pastă de hârtie prin turnare sau presare (de exemplu: cofraje pentru ouă, farfurii din pastă de hârtie ),
1729
-fabricarea hârtiei şi cartonului ondulat -fabricarea ambalajelor din hârtie sau carton ondulat -fabricarea ambalajelor din carton, pliabile -fabricarea ambalajelor din carton solid -fabricarea altor ambalaje din hârtie şi carton -fabricarea de saci şi pungi din hârtie -fabricarea bibliorafturilor şi a articolelor similare Această clasă exclude: -fabricarea plicurilor,
1723 -fabricarea articolelor din pastă de hârtie prin turnare sau presare (de exemplu: cofraje pentru ouă, farfurii din pastă de hârtie ),
1729
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea hartiei si a produselor din hartie
Obiect activitateFabricarea hartiei si cartonului ondulat si a ambalajelor din hartie si carton
Informații de contact
AdresaRepublicii nr. 61, Blejoi, Prahova
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
276.479.775
Profit (Lei)
12.852.893
Număr angajați
211
Vechime
28 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 276.479.775 | 12.852.893 | 1.071.074 | 100.728.249 | 107.352.132 | 151.383.968 | 158.258.863 | 211 |
| 2023 | 338.573.489 | 27.276.451 | 2.273.038 | 110.555.555 | 118.459.155 | 140.013.277 | 148.125.627 | 232 |
| 2022 | 316.405.657 | 23.600.478 | 1.966.707 | 131.047.495 | 108.622.924 | 157.602.323 | 135.318.534 | 237 |
| 2021 | 289.412.037 | 21.795.487 | 1.816.291 | 62.789.222 | 59.685.529 | 124.695.161 | 121.718.055 | 245 |
| 2020 | 227.850.944 | 14.926.028 | 1.243.836 | 70.730.959 | 61.001.812 | 109.515.500 | 99.922.568 | 200 |
| 2019 | 167.500.061 | 10.454.563 | 871.214 | 53.033.882 | 41.673.555 | 96.286.342 | 84.996.540 | 211 |
| 2018 | 163.939.765 | 10.701.828 | 891.819 | 39.582.627 | 41.631.382 | 72.503.462 | 74.541.977 | 215 |
| 2017 | 133.472.168 | 7.732.931 | 644.411 | 45.049.647 | 38.866.471 | 69.633.161 | 63.379.329 | 219 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.12%
Lichiditate curentă
1.5
Viteza rotație active
1.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.12%
Profit net per salariat
60.914 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.65% | 8.06% | 7.46% | 7.53% | 6.55% | 6.24% | 6.53% | 5.79% |
| Marjă profit brut | 5.82% | 8.16% | 9.06% | 8.39% | 7% | 7.53% | 7.88% | 6.82% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.12% | 18.41% | 17.44% | 17.91% | 14.94% | 12.3% | 14.36% | 12.2% |
| Profit net per salariat | 60.914 Lei | 117.571 Lei | 99.580 Lei | 88.961 Lei | 74.630 Lei | 49.548 Lei | 49.776 Lei | 35.310 Lei |
Viteza rotație active
1.07
Viteza rotație stocuri
7.14
Durata medie încasare creanțe
139.54 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.07 | 1.31 | 1.19 | 1.57 | 1.34 | 1.21 | 1.44 | 1.23 |
| Viteza rotație stocuri | 7.14 | 7.33 | 5.7 | 7.13 | 6.33 | 5.32 | 5.49 | 4 |
| Durata medie încasare creanțe | 139.54 zile | 91.75 zile | 116.04 zile | 104.08 zile | 115.79 zile | 134.58 zile | 91.86 zile | 90.2 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.310.331 Lei | 1.459.368 Lei | 1.335.045 Lei | 1.181.274 Lei | 1.139.255 Lei | 793.839 Lei | 762.511 Lei | 609.462 Lei |
Lichiditate curentă
1.5
Lichiditate imediată
1.12
Pondere active imobilizate
41.49%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.5 | 1.27 | 1.2 | 1.99 | 1.55 | 1.82 | 1.83 | 1.55 |
| Lichiditate imediată | 1.12 | 0.85 | 0.78 | 1.34 | 1.04 | 1.22 | 1.08 | 0.8 |
| Pondere active imobilizate | 41.49% | 45.83% | 40.8% | 32.37% | 35.77% | 30.21% | 36.48% | 35.82% |
| Pondere active circulante | 58.51% | 54.17% | 59.2% | 67.63% | 64.23% | 69.79% | 63.52% | 64.18% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
197
Persoane
