Companie
Detalii identificare
Nume firmăCORA TRADING & SERVICE SRL
Cod unic de înregistrare RO 10688064 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/5650/1998
EUIDROONRC.J40/5650/1998
Data înființării18.06.1998 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1395
Această clasă cuprinde toate activităţile legate de materiale sau produse textile, neincluse în diviziunile 12 sau 13, implicând un mare număr de procese şi o mare varietate de bunuri produse.
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor textile
Obiect activitateFabricarea de textile netesute si articole din acestea, cu exceptia confectiilor de imbracaminte
Informații de contact
Adresastr. Pictor Aurel Băesu nr. 53, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
936.742
Profit (Lei)
13.412
Număr angajați
0
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 936.742 | 13.412 | 1.118 | 573.585 | 80.138 | 860.358 | 368.021 | 0 |
| 2023 | 1.017.854 | 158.957 | 13.246 | 582.248 | 113.756 | 821.466 | 354.608 | 9 |
| 2022 | 1.268.285 | 35.807 | 2.984 | 574.022 | 165.674 | 602.959 | 195.652 | 12 |
| 2021 | 1.376.582 | 165.627 | 13.802 | 498.750 | 12.114 | 1.470.795 | 204.858 | 12 |
| 2020 | 1.618.883 | 38.031 | 3.169 | 398.560 | 117.131 | 1.104.150 | 45.032 | 11 |
| 2019 | 1.318.850 | 27.249 | 2.271 | 589.289 | 186.993 | 1.223.749 | 43.844 | 15 |
| 2018 | 1.523.969 | 3.931 | 328 | 527.199 | 90.325 | 1.094.624 | 16.595 | 18 |
| 2017 | 1.679.599 | 2.111 | 176 | 437.936 | 140.378 | 837.948 | 12.664 | 18 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.64%
Lichiditate curentă
1.5
Viteza rotație active
1
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.64%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.43% | 15.62% | 2.82% | 12.03% | 2.35% | 2.07% | 0.26% | 0.13% |
| Marjă profit brut | 3.5% | 16.49% | 3.67% | 12.91% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 3.64% | 44.83% | 18.3% | 80.85% | 84.45% | 62.15% | 23.69% | 16.67% |
| Profit net per salariat | n/a | 17.662 Lei | 2.984 Lei | 13.802 Lei | 3.457 Lei | 1.817 Lei | 218 Lei | 117 Lei |
Viteza rotație active
1
Viteza rotație stocuri
1.39
Durata medie încasare creanțe
68.48 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1 | 1.09 | 1.65 | 0.93 | 1.33 | 0.93 | 1.29 | 1.72 |
| Viteza rotație stocuri | 1.39 | 1.42 | 2.52 | 1.02 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 68.48 zile | 36.54 zile | 28.57 zile | 31.72 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 113.095 Lei | 105.690 Lei | 114.715 Lei | 147.171 Lei | 87.923 Lei | 84.665 Lei | 93.311 Lei |
Lichiditate curentă
1.5
Lichiditate imediată
0.32
Pondere active imobilizate
8.52%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.5 | 1.41 | 1.05 | 2.95 | 2.77 | 2.08 | 2.08 | 1.91 |
| Lichiditate imediată | 0.32 | 0.18 | 0.17 | 0.24 | 2.77 | 2.08 | 2.08 | 1.91 |
| Pondere active imobilizate | 8.52% | 12.16% | 21.55% | 0.82% | 9.59% | 13.25% | 7.62% | 14.35% |
| Pondere active circulante | 91.48% | 87.84% | 78.45% | 99.18% | 90.41% | 86.75% | 92.38% | 85.65% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
3
Persoane
Xxxxxxx Xxxxx
Xxxxxxx Xxxxx
Email Manager
Departament:
Management
Email:
X*xxxxx*Xxxxxxx*xx
6 surse
X*xxxxxx*Xxxxxxx*xx
X*xxxxxx*Xxxxxxx*xx
Departament:
-
Email:
X*xxxxxx*Xxxxxxx*xx
3 surse