Companie
Detalii identificare
Nume firmăBERCARU COM SRL
Cod unic de înregistrare RO 10838650 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1998007394408
EUIDROONRC.J1998007394408
Data înființării03.08.1998 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2811
Această clasă include:
-fabricarea de motoare cu piston cu combustie internă, exclusiv motoare pentru autoturisme, avioane şi motociclete: -motoare navale -motoare pentru locomotive -fabricarea de pistoane, segmenţi, carburatoare pentru toate motoarele cu combustie internă, motoare diesel, etc. -fabricarea de supape de admisie şi evacuare pentru motoare cu combustie internă -fabricarea de turbine şi părţi ale lor: -turbine cu aburi şi alţi vapori -turbine hidraulice, roţi hidraulice şi regulatoare ale acestora -turbine eoliene -turbine cu gaz, cu excepţia turboreactoarelor sau turbopropulsoarelor pentru propulsia avioanelor -fabricarea de ansambluri cazan-turbină -fabricarea de ansambluri turbină-generator Această clasă exclude: -fabricarea de generatoare electrice (cu excepţia ansamblelor turbină generator),
2711 -fabricarea de ansambri motor generator (cu excepţia ansamblelor turbină generator),
2711 -fabricarea de echipamente şi componente electrice pentru motoare cu combustie internă,
2931 -fabricarea de motoare pentru autovehicule, avioane sau motociclete,
2910, 3030, 3091 -fabricare de turboreactoare şi turbopropulsoare,
3030
-fabricarea de motoare cu piston cu combustie internă, exclusiv motoare pentru autoturisme, avioane şi motociclete: -motoare navale -motoare pentru locomotive -fabricarea de pistoane, segmenţi, carburatoare pentru toate motoarele cu combustie internă, motoare diesel, etc. -fabricarea de supape de admisie şi evacuare pentru motoare cu combustie internă -fabricarea de turbine şi părţi ale lor: -turbine cu aburi şi alţi vapori -turbine hidraulice, roţi hidraulice şi regulatoare ale acestora -turbine eoliene -turbine cu gaz, cu excepţia turboreactoarelor sau turbopropulsoarelor pentru propulsia avioanelor -fabricarea de ansambluri cazan-turbină -fabricarea de ansambluri turbină-generator Această clasă exclude: -fabricarea de generatoare electrice (cu excepţia ansamblelor turbină generator),
2711 -fabricarea de ansambri motor generator (cu excepţia ansamblelor turbină generator),
2711 -fabricarea de echipamente şi componente electrice pentru motoare cu combustie internă,
2931 -fabricarea de motoare pentru autovehicule, avioane sau motociclete,
2910, 3030, 3091 -fabricare de turboreactoare şi turbopropulsoare,
3030
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea de masini, utilaje si echipamente n.c.a.
Obiect activitateFabricarea de motoare si turbine (cu exceptia celor pentru avioane, autovehicule si motociclete)
Informații de contact
Adresastr. Virtutii nr. 13, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
201.477
Profit (Lei)
-29.482
Număr angajați
2
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 201.477 | -29.482 | -2.457 | 125.026 | 30.361 | 264.664 | 169.999 | 2 |
| 2024 | 220.383 | 2.606 | 217 | 106.700 | 32.019 | 274.161 | 199.480 | 2 |
| 2023 | 205.947 | 0 | 0 | 101.540 | 33.677 | 264.737 | 196.874 | 2 |
| 2022 | 221.177 | 34.176 | 2.848 | 126.809 | 35.335 | 293.018 | 201.544 | 2 |
| 2021 | 251.548 | 0 | 0 | 133.223 | 39.075 | 261.516 | 167.368 | 3 |
| 2020 | 302.875 | 42.622 | 3.552 | 133.215 | 40.795 | 267.082 | 174.662 | 4 |
| 2019 | 345.249 | 35.838 | 2.987 | 145.822 | 42.515 | 235.347 | 132.040 | 5 |
| 2018 | 350.300 | 29.054 | 2.421 | 173.254 | 44.401 | 225.055 | 96.202 | 5 |
| 2017 | 368.244 | 0 | 0 | 208.161 | 48.329 | 226.980 | 67.148 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-14.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-17.34%
Lichiditate curentă
2.12
Viteza rotație active
0.68
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-14.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-17.34%
Profit net per salariat
-14.741 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -14.63% | 1.18% | 0% | 15.45% | 0% | 14.07% | 10.38% | 8.29% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 2.16% | 0% | 16.45% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -17.34% | 1.31% | 0% | 16.96% | 0% | 24.4% | 27.14% | 30.2% | 0% |
| Profit net per salariat | -14.741 Lei | 1.303 Lei | 0 Lei | 17.088 Lei | 0 Lei | 10.656 Lei | 7.168 Lei | 5.811 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.68
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
369.63 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.68 | 0.72 | 0.69 | 0.67 | 0.84 | 0.98 | 1.24 | 1.3 | 1.34 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 369.63 zile | 336.09 zile | 348.93 zile | 372.91 zile | 314.14 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 100.739 Lei | 110.192 Lei | 102.974 Lei | 110.589 Lei | 83.849 Lei | 75.719 Lei | 69.050 Lei | 70.060 Lei | 61.374 Lei |
Lichiditate curentă
2.12
Lichiditate imediată
2.12
Pondere active imobilizate
10.29%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.12 | 2.57 | 2.61 | 2.31 | 1.96 | 2 | 1.61 | 1.3 | 1.09 |
| Lichiditate imediată | 2.12 | 2.57 | 2.61 | 2.31 | 1.96 | 2 | 1.61 | 1.3 | 1.09 |
| Pondere active imobilizate | 10.29% | 10.46% | 11.29% | 10.76% | 13% | 13.25% | 15.3% | 16.48% | 17.55% |
| Pondere active circulante | 89.71% | 89.54% | 88.71% | 89.24% | 87% | 86.75% | 84.7% | 83.52% | 82.45% |
©Firme.ro