Companie
Detalii identificare
Nume firmăVARAN IMPORT EXPORT SRL
Cod unic de înregistrare10852638 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/3001/1992
EUIDROONRC.J12/3001/1992
Data înființării06.08.1998 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4782
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al textilelor, imbracamintei si incaltamintei efectuat prin standuri, chioscuri si piete
Informații de contact
Adresastr. Bucegi nr. 3, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
186.706
Profit (Lei)
60.842
Număr angajați
0
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 186.706 | 60.842 | 5.070 | 48.154 | 42.367 | 123.003 | 117.216 | 0 |
| 2023 | 143.989 | 41.122 | 3.427 | 16.243 | 56.002 | 112.463 | 152.222 | 0 |
| 2022 | 159.878 | 110.860 | 9.238 | 10.377 | 3.467 | 118.010 | 111.100 | 0 |
| 2021 | 81.955 | 45.585 | 3.799 | 7.486 | 0 | 200.924 | 193.438 | 0 |
| 2020 | 71.623 | 37.609 | 3.134 | 6.920 | 78 | 265.095 | 258.253 | 0 |
| 2019 | 116.421 | 15.489 | 1.291 | 7.155 | 6.510 | 221.288 | 220.643 | 0 |
| 2018 | 144.676 | 48.775 | 4.065 | 7.095 | 18.443 | 193.806 | 205.154 | 0 |
| 2017 | 66.255 | 13.403 | 1.117 | 5.327 | 27.500 | 134.206 | 156.379 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
32.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51.91%
Lichiditate curentă
2.55
Viteza rotație active
1.13
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
32.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51.91%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 32.59% | 28.56% | 69.34% | 55.62% | 52.51% | 13.3% | 33.71% | 20.23% |
| Marjă profit brut | 41.37% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 51.91% | 27.01% | 99.78% | 23.57% | 14.56% | 7.02% | 23.77% | 8.57% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.13
Viteza rotație stocuri
27.17
Durata medie încasare creanțe
90.26 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.13 | 0.85 | 1.32 | 0.41 | 0.27 | 0.51 | 0.68 | 0.41 |
| Viteza rotație stocuri | 27.17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 90.26 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.55
Lichiditate imediată
2.41
Pondere active imobilizate
25.62%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.55 | 6.92 | 11.37 | 26.84 | 38.31 | 30.93 | 27.32 | 25.19 |
| Lichiditate imediată | 2.41 | 6.92 | 11.37 | 26.84 | 38.31 | 30.93 | 27.32 | 25.19 |
| Pondere active imobilizate | 25.62% | 33.24% | 2.85% | 0% | 0.03% | 2.86% | 8.69% | 17.01% |
| Pondere active circulante | 74.38% | 66.76% | 97.15% | 100% | 99.97% | 97.14% | 91.31% | 82.99% |
©Firme.ro