Companie
Detalii identificare
Nume firmăCATENA NINA SRL
Cod unic de înregistrare RO 1089430 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/1186/1991
EUIDROONRC.J08/1186/1991
Data înființării26.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4773
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al produselor farmaceutice, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Jepilor nr. 2, Braşov, Braşov
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
243.847.415
Profit (Lei)
11.135.785
Număr angajați
163
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 243.847.415 | 11.135.785 | 927.982 | 80.701.375 | 25.222.557 | 66.912.241 | 11.160.297 | 163 |
| 2024 | 228.735.334 | 8.109.358 | 675.780 | 94.739.501 | 23.640.141 | 79.363.935 | 8.128.870 | 165 |
| 2023 | 187.600.401 | 9.407.037 | 783.920 | 74.335.673 | 21.693.513 | 62.354.636 | 9.421.549 | 158 |
| 2022 | 155.941.978 | 8.811.759 | 734.313 | 66.792.059 | 19.304.855 | 56.376.478 | 8.821.271 | 151 |
| 2021 | 120.140.882 | 7.081.368 | 590.114 | 45.319.433 | 16.990.909 | 35.395.739 | 7.085.879 | 134 |
| 2020 | 102.308.699 | 4.776.590 | 398.049 | 37.891.131 | 11.498.506 | 31.189.450 | 4.780.101 | 130 |
| 2019 | 92.617.276 | 4.655.007 | 387.917 | 32.467.681 | 11.288.607 | 25.829.826 | 4.658.518 | 133 |
| 2018 | 83.704.204 | 6.051.014 | 504.251 | 26.328.276 | 7.019.089 | 25.394.511 | 6.054.525 | 117 |
| 2017 | 73.397.201 | 5.483.113 | 456.926 | 23.295.614 | 6.773.330 | 21.960.465 | 5.486.624 | 115 |
| 2016 | 67.579.147 | 5.333.586 | 444.466 | 0 | 6.926.692 | 16.573.168 | 5.337.097 | 111 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.78%
Lichiditate curentă
0.83
Viteza rotație active
2.65
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.78%
Profit net per salariat
68.318 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.57% | 3.55% | 5.01% | 5.65% | 5.89% | 4.67% | 5.03% | 7.23% | 7.47% | 7.89% |
| Marjă profit brut | 5.14% | 3.97% | 5.64% | 6.31% | 6.64% | 5.22% | 5.72% | 8.32% | 8.53% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.78% | 99.76% | 99.85% | 99.89% | 99.94% | 99.93% | 99.92% | 99.94% | 99.94% | 99.93% |
| Profit net per salariat | 68.318 Lei | 49.148 Lei | 59.538 Lei | 58.356 Lei | 52.846 Lei | 36.743 Lei | 35.000 Lei | 51.718 Lei | 47.679 Lei | 48.050 Lei |
Viteza rotație active
2.65
Viteza rotație stocuri
10.59
Durata medie încasare creanțe
53.93 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.65 | 2.22 | 2.23 | 2.06 | 2.29 | 2.4 | 2.5 | 2.58 | 2.55 | 2.88 |
| Viteza rotație stocuri | 10.59 | 9.46 | 8.1 | 9.38 | 8.97 | 8.67 | 10.66 | 11.85 | 12.5 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 53.93 zile | 80.89 zile | 73.59 zile | 88.15 zile | 64.15 zile | 65.02 zile | 62.35 zile | 75.79 zile | 67.91 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.495.996 Lei | 1.386.275 Lei | 1.187.344 Lei | 1.032.728 Lei | 896.574 Lei | 786.990 Lei | 696.371 Lei | 715.421 Lei | 638.237 Lei | 608.821 Lei |
Lichiditate curentă
0.83
Lichiditate imediată
0.54
Pondere active imobilizate
27.38%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.83 | 0.84 | 0.84 | 0.84 | 0.78 | 0.82 | 0.8 | 0.96 | 0.94 | 0 |
| Lichiditate imediată | 0.54 | 0.58 | 0.53 | 0.6 | 0.49 | 0.51 | 0.53 | 0.7 | 0.69 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 27.38% | 22.95% | 25.81% | 25.51% | 32.43% | 26.94% | 30.41% | 21.65% | 23.57% | 29.48% |
| Pondere active circulante | 72.62% | 77.05% | 74.19% | 74.49% | 67.57% | 73.06% | 69.59% | 78.35% | 76.43% | 70.52% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
5
Persoane
