Companie
Detalii identificare
Nume firmăINSTAL IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 10933767 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1998000526026
EUIDROONRC.J1998000526026
Data înființării02.09.1998 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4674
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al articolelor de fierărie şi lăcătuşerie -comerţul cu ridicata al fitingurilor şi armăturilor -comerţul cu ridicata al încălzitoarelor de apă -comerţul cu ridicata al produselor pentru instalaţii sanitare: -tuburi, conducte, fitinguri, robinete, piese în formă de T, racorduri, conducte cauciucate etc. -comerţul cu ridicata al sculelor cum ar fi: ciocane, fierăstraie, şurubelniţe şi alte scule de mână
-comerţul cu ridicata al articolelor de fierărie şi lăcătuşerie -comerţul cu ridicata al fitingurilor şi armăturilor -comerţul cu ridicata al încălzitoarelor de apă -comerţul cu ridicata al produselor pentru instalaţii sanitare: -tuburi, conducte, fitinguri, robinete, piese în formă de T, racorduri, conducte cauciucate etc. -comerţul cu ridicata al sculelor cum ar fi: ciocane, fierăstraie, şurubelniţe şi alte scule de mână
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al echipamentelor si furniturilor de fierarie pentru instalatii sanitare si de incalzire
Informații de contact
Adresastr. Andrei Saguna nr. 29, Arad, Arad
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
95.163.386
Profit (Lei)
-3.788.913
Număr angajați
102
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 95.163.386 | -3.788.913 | -315.743 | 28.055.031 | 4.030.210 | 29.012.944 | 5.102.869 | 102 |
| 2024 | 101.059.329 | -2.872.930 | -239.411 | 31.356.730 | 4.645.520 | 35.445.621 | 8.891.783 | 114 |
| 2023 | 108.880.815 | -1.095.875 | -91.323 | 36.495.254 | 4.802.807 | 43.307.829 | 11.817.213 | 116 |
| 2022 | 107.747.643 | 2.186.339 | 182.195 | 31.873.366 | 5.224.630 | 39.587.628 | 12.947.073 | 120 |
| 2021 | 91.012.396 | 1.758.652 | 146.554 | 28.688.278 | 4.348.961 | 35.884.261 | 11.544.944 | 113 |
| 2020 | 72.588.235 | 719.701 | 59.975 | 21.953.134 | 4.320.588 | 27.788.190 | 10.184.292 | 98 |
| 2019 | 78.522.234 | -460.314 | -38.360 | 22.342.016 | 4.716.333 | 27.240.484 | 9.632.766 | 128 |
| 2018 | 77.742.236 | 889.281 | 74.107 | 19.434.146 | 4.006.381 | 26.388.017 | 11.025.307 | 119 |
| 2017 | 72.827.027 | 1.773.553 | 147.796 | 17.706.779 | 4.251.886 | 24.160.988 | 10.710.026 | 109 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-3.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-74.25%
Lichiditate curentă
1.03
Viteza rotație active
2.88
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-3.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-74.25%
Profit net per salariat
-37.146 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -3.98% | -2.84% | -1.01% | 2.03% | 1.93% | 0.99% | -0.59% | 1.14% | 2.44% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 2.35% | 2.26% | 1.09% | 0% | 1.41% | 2.93% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -74.25% | -32.31% | -9.27% | 16.89% | 15.23% | 7.07% | -4.78% | 8.07% | 16.56% |
| Profit net per salariat | -37.146 Lei | -25.201 Lei | -9.447 Lei | 18.219 Lei | 15.563 Lei | 7.344 Lei | -3.596 Lei | 7.473 Lei | 16.271 Lei |
Viteza rotație active
2.88
Viteza rotație stocuri
6.94
Durata medie încasare creanțe
54.42 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.88 | 2.52 | 2.26 | 2.4 | 2.26 | 2.26 | 2.46 | 2.56 | 2.56 |
| Viteza rotație stocuri | 6.94 | 5.36 | 5.32 | 4.55 | 4.5 | 4.92 | 5.57 | 6.22 | 6.34 |
| Durata medie încasare creanțe | 54.42 zile | 54.03 zile | 72.73 zile | 47.94 zile | 53.53 zile | 61.18 zile | 58 zile | 62.74 zile | 61.63 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 932.974 Lei | 886.485 Lei | 938.628 Lei | 897.897 Lei | 805.419 Lei | 740.696 Lei | 613.455 Lei | 653.296 Lei | 668.138 Lei |
Lichiditate curentă
1.03
Lichiditate imediată
0.55
Pondere active imobilizate
12.2%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.03 | 1.13 | 1.19 | 1.24 | 1.25 | 1.27 | 1.22 | 1.36 | 1.36 |
| Lichiditate imediată | 0.55 | 0.53 | 0.63 | 0.5 | 0.55 | 0.59 | 0.59 | 0.71 | 0.72 |
| Pondere active imobilizate | 12.2% | 11.59% | 9.98% | 11.66% | 10.81% | 13.46% | 14.76% | 13.18% | 14.96% |
| Pondere active circulante | 87.8% | 88.41% | 90.02% | 88.34% | 89.19% | 86.54% | 85.24% | 86.82% | 85.04% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
7
Persoane
