Companie
Detalii identificare
Nume firmăDELTA GLASS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 10980793 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021005672234
EUIDROONRC.J2021005672234
Data înființării17.09.1998 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2312
Această clasă include:
-fabricarea sticlei securit sau a sticlei trase în foi; -fabricarea oglinzilor din sticlă -fabricarea de izolatori cu mai mulţi pereţi din sticlă
-fabricarea sticlei securit sau a sticlei trase în foi; -fabricarea oglinzilor din sticlă -fabricarea de izolatori cu mai mulţi pereţi din sticlă
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea altor produse din minerale nemetalice
Obiect activitatePrelucrarea si fasonarea sticlei plate
Informații de contact
AdresaJilava, Sat Jilava | Comuna Jilava, Ilfov
Social Media
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
29.930.766
Profit (Lei)
2.137.020
Număr angajați
67
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 29.930.766 | 2.137.020 | 178.085 | 30.649.221 | 39.557.611 | 8.991.586 | 17.927.707 | 67 |
| 2023 | 24.452.115 | 2.453.402 | 204.450 | 24.228.022 | 25.505.552 | 14.658.759 | 15.899.382 | 72 |
| 2022 | 30.548.579 | 3.864.077 | 322.006 | 8.789.203 | 7.134.799 | 15.509.167 | 13.835.266 | 75 |
| 2021 | 25.435.784 | 2.466.862 | 205.572 | 8.403.940 | 5.754.021 | 16.111.211 | 13.415.739 | 78 |
| 2020 | 29.687.159 | 2.730.386 | 227.532 | 2.973.750 | 5.787.370 | 9.455.185 | 12.201.475 | 81 |
| 2019 | 24.051.211 | 1.809.906 | 150.826 | 4.044.486 | 6.975.147 | 8.872.704 | 11.765.141 | 75 |
| 2018 | 27.022.495 | 2.358.664 | 196.555 | 3.872.772 | 7.152.993 | 8.671.633 | 11.956.778 | 71 |
| 2017 | 18.774.524 | 1.275.878 | 106.323 | 2.961.169 | 6.467.560 | 6.059.365 | 9.610.634 | 72 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.92%
Lichiditate curentă
0.29
Viteza rotație active
0.62
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.92%
Profit net per salariat
31.896 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.14% | 10.03% | 12.65% | 9.7% | 9.2% | 7.53% | 8.73% | 6.8% |
| Marjă profit brut | 8.52% | 11.53% | 14.61% | 11.25% | 11.27% | 8.95% | 10.79% | 7.77% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 11.92% | 15.43% | 27.93% | 18.39% | 22.38% | 15.38% | 19.73% | 13.28% |
| Profit net per salariat | 31.896 Lei | 34.075 Lei | 51.521 Lei | 31.626 Lei | 33.708 Lei | 24.132 Lei | 33.221 Lei | 17.721 Lei |
Viteza rotație active
0.62
Viteza rotație stocuri
12.74
Durata medie încasare creanțe
66.87 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.62 | 0.61 | 1.35 | 1.16 | 1.95 | 1.52 | 1.71 | 1.5 |
| Viteza rotație stocuri | 12.74 | 13.67 | 16.57 | 16.88 | 46.84 | 25.86 | 24.79 | 20.27 |
| Durata medie încasare creanțe | 66.87 zile | 103.32 zile | 72.5 zile | 68.53 zile | 51.1 zile | 76.79 zile | 60.05 zile | 70.53 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 446.728 Lei | 339.613 Lei | 407.314 Lei | 326.100 Lei | 366.508 Lei | 320.683 Lei | 380.599 Lei | 260.757 Lei |
Lichiditate curentă
0.29
Lichiditate imediată
0.22
Pondere active imobilizate
81.48%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.29 | 0.61 | 1.76 | 1.92 | 3.18 | 2.19 | 2.24 | 2.05 |
| Lichiditate imediată | 0.22 | 0.53 | 1.55 | 1.74 | 2.97 | 1.96 | 1.96 | 1.73 |
| Pondere active imobilizate | 81.48% | 63.5% | 31.51% | 26.32% | 37.97% | 44.01% | 45.2% | 51.63% |
| Pondere active circulante | 18.52% | 36.5% | 68.49% | 73.68% | 62.03% | 55.99% | 54.8% | 48.37% |
©Firme.ro
