Companie
Detalii identificare
Nume firmăELMER GRUP SRL
Cod unic de înregistrare RO 11031991 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ04/841/1998
EUIDROONRC.J04/841/1998
Data înființării02.10.1998 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4329
Această clasă include instalarea de echipamente altele decât sistemele electrice, sanitare, de încălzire, de aer condiţionat sau a utilajelor industriale, în clădiri şi alte structuri de geniu civil. Această clasă include:
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -lifturi, scări rulante -uşi automate şi turnante (rotative) -instalaţii de paratrăznet -sisteme de curăţare prin aspirare -izolaţii termice, fonice sau antivibraţii Această clasă exclude: -instalarea maşinilor industriale,
3320
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -lifturi, scări rulante -uşi automate şi turnante (rotative) -instalaţii de paratrăznet -sisteme de curăţare prin aspirare -izolaţii termice, fonice sau antivibraţii Această clasă exclude: -instalarea maşinilor industriale,
3320
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateAlte lucrari de instalatii pentru constructii
Informații de contact
Adresastr. Garii nr. 23, Comăneşti, Bacău
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
374.533
Profit (Lei)
32.063
Număr angajați
3
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 374.533 | 32.063 | 2.672 | 116.872 | 81.309 | 172.051 | 136.488 | 3 |
| 2024 | 202.892 | -9.840 | -820 | 153.426 | 84.023 | 173.828 | 104.425 | 3 |
| 2023 | 336.165 | 1.329 | 111 | 163.173 | 86.996 | 190.442 | 114.265 | 4 |
| 2022 | 82.856 | 0 | 0 | 143.478 | 90.020 | 166.394 | 112.936 | 2 |
| 2021 | 184.917 | 33.638 | 2.803 | 96.644 | 58.732 | 223.052 | 185.140 | 1 |
| 2020 | 167.784 | 61 | 5 | 122.123 | 62.199 | 211.426 | 151.502 | 1 |
| 2019 | 260.426 | 28.471 | 2.373 | 130.666 | 66.284 | 201.403 | 151.441 | 1 |
| 2018 | 311.750 | 0 | 0 | 194.543 | 70.870 | 227.539 | 126.339 | 5 |
| 2017 | 266.479 | 0 | 0 | 117.339 | 72.493 | 287.781 | 265.408 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23.49%
Lichiditate curentă
1.47
Viteza rotație active
1.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23.49%
Profit net per salariat
10.688 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.56% | -4.85% | 0.4% | 0% | 18.19% | 0.04% | 10.93% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 11.02% | 0% | 1.41% | 0% | 19.21% | 1.04% | 12.05% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 23.49% | -9.42% | 1.16% | 0% | 18.17% | 0.04% | 18.8% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 10.688 Lei | -3.280 Lei | 332 Lei | 0 Lei | 33.638 Lei | 61 Lei | 28.471 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.48
Viteza rotație stocuri
30.82
Durata medie încasare creanțe
105.28 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.48 | 0.79 | 1.21 | 0.32 | 0.66 | 0.61 | 0.97 | 1.04 | 0.74 |
| Viteza rotație stocuri | 30.82 | 17.55 | 30.7 | 2.64 | 6.19 | 7.57 | 9.59 | 13.39 | 1.78 |
| Durata medie încasare creanțe | 105.28 zile | 279.59 zile | 190.13 zile | 588.79 zile | 377.74 zile | 386.77 zile | 244.22 zile | 233.36 zile | 177.98 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 124.844 Lei | 67.631 Lei | 84.041 Lei | 41.428 Lei | 184.917 Lei | 167.784 Lei | 260.426 Lei | 62.350 Lei | 53.296 Lei |
Lichiditate curentă
1.47
Lichiditate imediată
1.37
Pondere active imobilizate
32.09%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.47 | 1.13 | 1.17 | 1.16 | 2.31 | 1.73 | 1.54 | 1.17 | 2.45 |
| Lichiditate imediată | 1.37 | 1.06 | 1.1 | 0.94 | 2 | 1.55 | 1.33 | 1.05 | 1.18 |
| Pondere active imobilizate | 32.09% | 32.59% | 31.36% | 35.11% | 20.84% | 22.73% | 24.76% | 23.75% | 20.12% |
| Pondere active circulante | 67.91% | 67.41% | 68.64% | 64.89% | 79.16% | 77.27% | 75.24% | 76.25% | 79.88% |
©Firme.ro