Companie
Detalii identificare
Nume firmăMARTIAL TRADE SRL
Cod unic de înregistrare RO 11070982 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/9629/1998
EUIDROONRC.J40/9629/1998
Data înființării15.10.1998 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4772
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a încălţămintei -vânzarea cu amănuntul a articolelor din piele -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de călătorie din piele şi înlocuitori de piele Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a încălţămintei speciale pentru sport, de tipul clăparilor,
4764
-vânzarea cu amănuntul a încălţămintei -vânzarea cu amănuntul a articolelor din piele -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de călătorie din piele şi înlocuitori de piele Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a încălţămintei speciale pentru sport, de tipul clăparilor,
4764
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al incaltamintei si articolelor din piele, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaAlexandru Vlahuţă nr. 2, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
394.450
Profit (Lei)
-50.634
Număr angajați
2
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 394.450 | -50.634 | -4.220 | 233.395 | 1.150 | 189.752 | -42.493 | 2 |
| 2023 | 410.822 | 0 | 0 | 206.908 | 1.150 | 213.899 | 8.141 | 2 |
| 2022 | 444.673 | 1.970 | 164 | 158.173 | 950 | 192.448 | 36.425 | 2 |
| 2021 | 355.962 | 70.278 | 5.857 | 171.646 | 850 | 205.251 | 34.455 | 2 |
| 2020 | 310.312 | 171.676 | 14.306 | 261.366 | 850 | 224.693 | -35.823 | 2 |
| 2019 | 570.482 | 127.365 | 10.614 | 454.648 | 850 | 246.299 | -207.499 | 3 |
| 2018 | 592.937 | 0 | 0 | 616.349 | 850 | 280.733 | -334.766 | 3 |
| 2017 | 451.777 | 12.055 | 1.005 | 689.010 | 850 | 393.049 | -295.111 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-12.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.81
Viteza rotație active
2.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-12.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-25.317 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -12.84% | 0% | 0.44% | 19.74% | 55.32% | 22.33% | 0% | 2.67% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 1.47% | 21.09% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 5.41% | 100% | -479.23% | -61.38% | 0% | -4.08% |
| Profit net per salariat | -25.317 Lei | 0 Lei | 985 Lei | 35.139 Lei | 85.838 Lei | 42.455 Lei | 0 Lei | 6.028 Lei |
Viteza rotație active
2.07
Viteza rotație stocuri
2.92
Durata medie încasare creanțe
27.34 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.07 | 1.91 | 2.3 | 1.73 | 1.38 | 2.31 | 2.11 | 1.15 |
| Viteza rotație stocuri | 2.92 | 3.14 | 3.39 | 2.42 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 27.34 zile | 26.25 zile | 24.4 zile | 30.57 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 197.225 Lei | 205.411 Lei | 222.337 Lei | 177.981 Lei | 155.156 Lei | 190.161 Lei | 197.646 Lei | 225.889 Lei |
Lichiditate curentă
0.81
Lichiditate imediată
0.23
Pondere active imobilizate
0.6%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.81 | 1.03 | 1.22 | 1.2 | 0.86 | 0.54 | 0.46 | 0.57 |
| Lichiditate imediată | 0.23 | 0.4 | 0.39 | 0.34 | 0.86 | 0.54 | 0.46 | 0.57 |
| Pondere active imobilizate | 0.6% | 0.53% | 0.49% | 0.41% | 0.38% | 0.34% | 0.3% | 0.22% |
| Pondere active circulante | 99.4% | 99.47% | 99.51% | 99.59% | 99.62% | 99.66% | 99.7% | 99.78% |
©Firme.ro