Companie
Detalii identificare
Nume firmăFARMACIA SANTA SRL
Cod unic de înregistrare RO 1107340 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/572/1991
EUIDROONRC.J08/572/1991
Data înființării26.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4773
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al produselor farmaceutice, in magazine specializate
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
30.651
Profit (Lei)
6.491
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 30.651 | 6.491 | 541 | 1.228.506 | 909.432 | 489.918 | 170.844 | 0 |
| 2023 | 24.947 | 1.863 | 155 | 1.232.731 | 909.432 | 487.510 | 164.353 | 0 |
| 2022 | 24.873 | 0 | 0 | 1.245.751 | 909.432 | 496.567 | 162.490 | 0 |
| 2021 | 24.790 | 0 | 0 | 1.241.979 | 909.514 | 531.146 | 198.842 | 0 |
| 2020 | 24.364 | 0 | 0 | 1.227.913 | 910.573 | 534.580 | 220.309 | 0 |
| 2019 | 7.996 | 0 | 0 | 1.213.858 | 912.026 | 535.358 | 239.896 | 0 |
| 2018 | 6.048 | 98.566 | 8.214 | 1.196.146 | 913.576 | 530.127 | 257.567 | 0 |
| 2017 | 5.783 | 0 | 0 | 1.597.152 | 1.213.355 | 529.224 | 159.001 | 0 |
| 2016 | 797.200 | 570.478 | 47.540 | 2.230.337 | 1.882.928 | 745.093 | 417.304 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
21.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.8%
Lichiditate curentă
0.4
Viteza rotație active
0.02
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
21.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.8%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 21.18% | 7.47% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1629.73% | 0% | 71.56% |
| Marjă profit brut | 23.29% | 7.47% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1857.51% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 3.8% | 1.13% | 0% | 0% | 0% | 0% | 38.27% | 0% | 100% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 570.478 Lei |
Viteza rotație active
0.02
Viteza rotație stocuri
0.09
Durata medie încasare creanțe
1651.82 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.02 | 0.02 | 0.02 | 0.02 | 0.02 | 0.01 | 0 | 0 | 0.3 |
| Viteza rotație stocuri | 0.09 | 0.07 | 0.07 | 0.07 | 0.07 | 0.02 | 0.02 | 0.02 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1651.82 zile | 1974 zile | 2068.91 zile | 2703.37 zile | 2793.72 zile | 8455.07 zile | 10961.1 zile | 11435.11 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 797.200 Lei |
Lichiditate curentă
0.4
Lichiditate imediată
0.12
Pondere active imobilizate
64.99%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.4 | 0.4 | 0.4 | 0.43 | 0.44 | 0.44 | 0.44 | 0.33 | 0.33 |
| Lichiditate imediată | 0.12 | 0.11 | 0.12 | 0.15 | 0.15 | 0.15 | 0.15 | 0.11 | 0.33 |
| Pondere active imobilizate | 64.99% | 65.1% | 64.68% | 63.13% | 63.01% | 63.01% | 63.28% | 69.63% | 71.65% |
| Pondere active circulante | 35.01% | 34.9% | 35.32% | 36.87% | 36.99% | 36.99% | 36.72% | 30.37% | 28.35% |
©Firme.ro