Companie

Detalii identificare

Nume firmăSTARCONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 11076314 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1998000928224
EUIDROONRC.J1998000928224
Data înființării15.10.1998 - 27 ani

Domeniu de activitate

CAEN
4120
info-icon
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier

Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,

diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,

4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,

711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,

711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale

Informații de contact

AdresaB-Dul Dacia nr. 61, Iaşi, Iaşi
Telefon

Informații financiare

Rezumat (2025)

Cifra de afaceri (Lei)
573.930
Profit (Lei)
199.679
Număr angajați
2
Vechime
27 ani

Informații statistice

Loading chart...

©Firme.ro

Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală

Bilanț (Lei)

AnCifra afaceriProfit anualProfit lunarDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluri propriiAngajați
2025573.930199.67916.64011.3924.361260.452258.4652
2024210.128-68.903-5.742115.8271.230221.608112.0552
2023717.92772.4276.03627.6802.425219.946197.2624
20221.137.8280084.1481.515223.484163.8359
2021660.1450068.7024.713287.582249.0505
2020855.899271.08622.591164.94915.321419.433331.6725
201925.8710045.77724.26881.59560.0861
201800031.24035.91785.21989.8960
20170135.61811.30249.8680161.530111.6622

© Firme.ro

Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală

Indicatori derivați

Sumar

Marja profit net
34.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
77.26%
Lichiditate curentă
22.86
Viteza rotație active
2.17

Indicatori și coeficienți

Marjă profit net
34.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
77.26%
Profit net per salariat
99.840 Lei
Indicator202520242023202220212020201920182017
Marjă profit net34.79%-32.79%10.09%0%0%31.67%0%0%0%
Marjă profit brut36.77%0%11.03%0%0%0%0%0%0%
Rentabilitatea capitalului (ROE)77.26%-61.49%36.72%0%0%81.73%0%0%100%
Profit net per salariat99.840 Lei-34.452 Lei18.107 Lei0 Lei0 Lei54.217 Lei0 Lein/a67.809 Lei
Viteza rotație active
2.17
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
1.54 zile
Indicator202520242023202220212020201920182017
Viteza rotație active2.170.943.235.062.261.970.2400
Viteza rotație stocuri0060.650.65610.120000
Durata medie încasare creanțe1.54 zile7.63 zile5.34 zile2.4 zile33.98 zile0 zile0 zile00
Cifra de afaceri per salariat286.965 Lei105.064 Lei179.482 Lei126.425 Lei132.029 Lei171.180 Lei25.871 Lein/a0 Lei
Lichiditate curentă
22.86
Lichiditate imediată
22.86
Pondere active imobilizate
1.65%
Indicator202520242023202220212020201920182017
Lichiditate curentă22.861.917.952.664.192.541.782.733.24
Lichiditate imediată22.861.917.522.394.172.541.782.733.24
Pondere active imobilizate1.65%0.55%1.09%0.67%1.61%3.52%22.92%29.65%0%
Pondere active circulante98.35%99.45%98.91%99.33%98.39%96.48%77.08%70.35%100%

©Firme.ro

Mărci înregistrate

Licitații cu statul

Hotărâri, notificări și mențiuni

Mențiuni în presă

Întrebări frecvente