Companie
Detalii identificare
Nume firmăMAGAZINUL DIAP SRL
Cod unic de înregistrare RO 11204 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/9122/1991
EUIDROONRC.J40/9122/1991
Data înființării10.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4719
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
Informații de contact
AdresaSos. Mihai Bravu nr. 117-119, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
271.371
Profit (Lei)
14.977
Număr angajați
2
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 271.371 | 14.977 | 1.248 | 49.618 | 13.641 | 109.400 | 49.861 | 2 |
| 2023 | 276.518 | 64.149 | 5.346 | 64.899 | 40.552 | 144.200 | 99.033 | 2 |
| 2022 | 264.966 | 75.432 | 6.286 | 130.885 | 74.318 | 186.085 | 110.316 | 2 |
| 2021 | 263.600 | 97.620 | 8.135 | 114.601 | 102.674 | 153.906 | 132.504 | 2 |
| 2020 | 228.281 | 52.904 | 4.409 | 147.253 | 132.353 | 111.886 | 87.788 | 2 |
| 2019 | 255.442 | 38.995 | 3.250 | 141.486 | 162.819 | 146.349 | 158.658 | 2 |
| 2018 | 262.810 | 0 | 0 | 17.518 | 15.457 | 129.328 | 119.663 | 2 |
| 2017 | 260.427 | 25.148 | 2.096 | 9.407 | 48.343 | 112.281 | 141.858 | 2 |
| 2016 | 248.119 | 23.485 | 1.957 | 16.633 | 86.955 | 55.651 | 116.710 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30.04%
Lichiditate curentă
2.2
Viteza rotație active
2.21
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30.04%
Profit net per salariat
7.489 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.52% | 23.2% | 28.47% | 37.03% | 23.17% | 15.27% | 0% | 9.66% | 9.47% |
| Marjă profit brut | 6.53% | 24.19% | 30.4% | 39.98% | 25.63% | 16.36% | 0% | 10.67% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 30.04% | 64.78% | 68.38% | 73.67% | 60.26% | 24.58% | 0% | 17.73% | 20.12% |
| Profit net per salariat | 7.489 Lei | 32.075 Lei | 37.716 Lei | 48.810 Lei | 26.452 Lei | 19.498 Lei | 0 Lei | 12.574 Lei | 11.743 Lei |
Viteza rotație active
2.21
Viteza rotație stocuri
7.24
Durata medie încasare creanțe
33.59 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.21 | 1.5 | 1.02 | 1.03 | 0.93 | 0.83 | 1.82 | 1.62 | 1.74 |
| Viteza rotație stocuri | 7.24 | 7.63 | 7.31 | 7.26 | 6.3 | 7.05 | 7.25 | 7.19 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 33.59 zile | 9.03 zile | 7.35 zile | 0.92 zile | 12.81 zile | 16.26 zile | 15.26 zile | 32.26 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 135.686 Lei | 138.259 Lei | 132.483 Lei | 131.800 Lei | 114.141 Lei | 127.721 Lei | 131.405 Lei | 130.214 Lei | 124.060 Lei |
Lichiditate curentă
2.2
Lichiditate imediată
1.45
Pondere active imobilizate
11.09%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.2 | 2.22 | 1.42 | 1.34 | 0.76 | 1.03 | 7.38 | 11.94 | 3.35 |
| Lichiditate imediată | 1.45 | 1.66 | 1.14 | 1.03 | 0.51 | 0.78 | 5.31 | 8.08 | 3.35 |
| Pondere active imobilizate | 11.09% | 21.95% | 28.54% | 40.02% | 54.19% | 52.66% | 10.68% | 30.1% | 60.98% |
| Pondere active circulante | 88.91% | 78.05% | 71.46% | 59.98% | 45.81% | 47.34% | 89.32% | 69.9% | 39.02% |
©Firme.ro