Companie
Detalii identificare
Nume firmăTERA SOFT LINE SRL
Cod unic de înregistrare RO 11230641 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1799/1998
EUIDROONRC.J12/1799/1998
Data înființării27.11.1998 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6820
Această clasă include:
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateinchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate
Informații de contact
Adresastr. Ludvig Roth nr. 11, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
191.522
Profit (Lei)
79.562
Număr angajați
1
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 191.522 | 79.562 | 6.630 | 183.803 | 243.224 | 73.276 | 132.697 | 1 |
| 2023 | 188.518 | 99.283 | 8.274 | 81.560 | 127.078 | 130.617 | 176.135 | 1 |
| 2022 | 119.801 | 25.189 | 2.099 | 70.691 | 139.254 | 8.289 | 76.852 | 1 |
| 2021 | 121.484 | 11.688 | 974 | 51.071 | 166.423 | 43.316 | 158.668 | 1 |
| 2020 | 121.113 | 47.120 | 3.927 | 68.788 | 159.398 | 76.369 | 166.979 | 1 |
| 2019 | 153.625 | 68.196 | 5.683 | 69.668 | 168.340 | 21.187 | 119.859 | 1 |
| 2018 | 144.555 | 77.487 | 6.457 | 21.486 | 179.702 | 84.804 | 243.020 | 1 |
| 2017 | 141.789 | 63.870 | 5.323 | 41.314 | 190.242 | 66.605 | 215.533 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
41.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59.96%
Lichiditate curentă
0.4
Viteza rotație active
0.61
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
41.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59.96%
Profit net per salariat
79.562 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 41.54% | 52.66% | 21.03% | 9.62% | 38.91% | 44.39% | 53.6% | 45.05% |
| Marjă profit brut | 50.55% | 53.49% | 22.01% | 10.5% | 39.83% | 45.4% | 54.6% | 46.05% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 59.96% | 56.37% | 32.78% | 7.37% | 28.22% | 56.9% | 31.89% | 29.63% |
| Profit net per salariat | 79.562 Lei | 99.283 Lei | 25.189 Lei | 11.688 Lei | 47.120 Lei | 68.196 Lei | 77.487 Lei | 63.870 Lei |
Viteza rotație active
0.61
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
101.44 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.61 | 0.73 | 0.81 | 0.58 | 0.51 | 0.81 | 0.55 | 0.55 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 101.44 zile | 117.65 zile | 17.41 zile | 81.9 zile | 64.47 zile | 28.15 zile | 88.94 zile | 43.94 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 191.522 Lei | 188.518 Lei | 119.801 Lei | 121.484 Lei | 121.113 Lei | 153.625 Lei | 144.555 Lei | 141.789 Lei |
Lichiditate curentă
0.4
Lichiditate imediată
0.4
Pondere active imobilizate
76.85%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.4 | 1.6 | 0.12 | 0.85 | 1.11 | 0.3 | 3.95 | 1.61 |
| Lichiditate imediată | 0.4 | 1.6 | 0.12 | 0.85 | 1.11 | 0.3 | 3.95 | 1.61 |
| Pondere active imobilizate | 76.85% | 49.31% | 94.38% | 79.35% | 67.61% | 88.82% | 67.94% | 74.07% |
| Pondere active circulante | 23.15% | 50.69% | 5.62% | 20.65% | 32.39% | 11.18% | 32.06% | 25.93% |
©Firme.ro