Companie
Detalii identificare
Nume firmăHARCOP SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM
Cod unic de înregistrare RO 1134680 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareC2005000006088
EUIDROONRC.C2005000006088
Data înființării26.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
Adresastr. Eremia Grigorescu nr. 666A, Hărman, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
80.902
Profit (Lei)
473
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 80.902 | 473 | 39 | 14.918 | 316.618 | 33.807 | 335.507 | 1 |
| 2024 | 59.371 | 272 | 23 | 19.406 | 324.538 | 29.902 | 335.034 | 1 |
| 2023 | 63.332 | 431 | 36 | 13.592 | 324.538 | 55.816 | 366.762 | 1 |
| 2022 | 53.920 | 3.200 | 267 | 10.489 | 324.538 | 52.281 | 366.330 | 0 |
| 2021 | 46.510 | 0 | 0 | 12.905 | 324.538 | 51.497 | 363.130 | 0 |
| 2020 | 50.567 | 0 | 0 | 12.463 | 331.124 | 55.561 | 374.222 | 0 |
| 2019 | 50.741 | 0 | 0 | 12.062 | 334.417 | 56.370 | 378.725 | 1 |
| 2018 | 43.763 | 0 | 0 | 12.724 | 334.417 | 65.934 | 387.627 | 1 |
| 2017 | 73.380 | 0 | 0 | 13.170 | 334.417 | 75.858 | 397.105 | 2 |
| 2016 | 286.708 | 1.690 | 141 | 50.369 | 334.417 | 171.844 | 455.892 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.14%
Lichiditate curentă
2.27
Viteza rotație active
0.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.14%
Profit net per salariat
473 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.58% | 0.46% | 0.68% | 5.93% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.59% |
| Marjă profit brut | 1.92% | 2.22% | 2.01% | 7.28% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.14% | 0.08% | 0.12% | 0.87% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.37% |
| Profit net per salariat | 473 Lei | 272 Lei | 431 Lei | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 563 Lei |
Viteza rotație active
0.23
Viteza rotație stocuri
3.94
Durata medie încasare creanțe
22.25 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.23 | 0.17 | 0.17 | 0.14 | 0.12 | 0.13 | 0.13 | 0.11 | 0.18 | 0.57 |
| Viteza rotație stocuri | 3.94 | 2.89 | 3.08 | 2.62 | 2.26 | 2.46 | 2.47 | 2.13 | 3.57 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 22.25 zile | 31.41 zile | 180.47 zile | 206.56 zile | 237.9 zile | 233.53 zile | 236.55 zile | 360.81 zile | 267.94 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 80.902 Lei | 59.371 Lei | 63.332 Lei | n/a | n/a | n/a | 50.741 Lei | 43.763 Lei | 36.690 Lei | 95.569 Lei |
Lichiditate curentă
2.27
Lichiditate imediată
0.89
Pondere active imobilizate
90.35%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.27 | 1.54 | 4.11 | 4.98 | 3.99 | 4.46 | 4.67 | 5.18 | 5.76 | 3.41 |
| Lichiditate imediată | 0.89 | 0.48 | 2.59 | 3.02 | 2.4 | 2.81 | 2.97 | 3.57 | 4.2 | 3.41 |
| Pondere active imobilizate | 90.35% | 91.56% | 85.33% | 86.13% | 86.31% | 85.63% | 85.58% | 83.53% | 81.51% | 66.06% |
| Pondere active circulante | 9.65% | 8.44% | 14.67% | 13.87% | 13.69% | 14.37% | 14.42% | 16.47% | 18.49% | 33.94% |
©Firme.ro