Companie
Detalii identificare
Nume firmăMECANEX S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 11400487 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ39/5/1999
EUIDROONRC.J39/5/1999
Data înființării02.02.1999 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2841
Această clasă include:
-fabricarea maşinilor-unelte pentru prelucrarea metalelor, inclusiv a celor care utilizează laserul, undele ultrasonice, jetul de plasmă, impulsuri magnetice etc. -fabricarea de maşini-unelte pentru strunjire, găurire, frezare, fasonare, rabotare, alezare, mortezare, rectificare etc. -fabricarea maşinilor unelte pentru matriţare sau presare -fabricarea preselor de perforat, preselor hidraulice, concasoare hidraulice, ciocanelor de matriţat, maşinilor de forjat etc. -fabricarea bancurilor de trefilare (de tras), maşinilor de filetat prin rulare sau maşinilor de filetat prin tăiere Această clasă mai include: -fabricarea de piese componente şi accesorii pentru alte maşini-unelte de prelucrare a metalelor Această clasă exclude: -fabricarea pieselor active interschimbabile, pentru uneltele de mână,
2573 -fabricarea maşinilor de sudură şi lipire,
2790
-fabricarea maşinilor-unelte pentru prelucrarea metalelor, inclusiv a celor care utilizează laserul, undele ultrasonice, jetul de plasmă, impulsuri magnetice etc. -fabricarea de maşini-unelte pentru strunjire, găurire, frezare, fasonare, rabotare, alezare, mortezare, rectificare etc. -fabricarea maşinilor unelte pentru matriţare sau presare -fabricarea preselor de perforat, preselor hidraulice, concasoare hidraulice, ciocanelor de matriţat, maşinilor de forjat etc. -fabricarea bancurilor de trefilare (de tras), maşinilor de filetat prin rulare sau maşinilor de filetat prin tăiere Această clasă mai include: -fabricarea de piese componente şi accesorii pentru alte maşini-unelte de prelucrare a metalelor Această clasă exclude: -fabricarea pieselor active interschimbabile, pentru uneltele de mână,
2573 -fabricarea maşinilor de sudură şi lipire,
2790
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea de masini, utilaje si echipamente n.c.a.
Obiect activitateFabricarea utilajelor si a masinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
Informații de contact
AdresaB-Dul Bucureşti nr. 16A, Focşani, Vrancea
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.512
Profit (Lei)
-27.367
Număr angajați
0
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.512 | -27.367 | -2.281 | 222.462 | 152.287 | 2.886 | -67.289 | 0 |
| 2024 | 3.622 | -20.982 | -1.749 | 229.118 | 176.950 | 12.246 | -39.922 | 0 |
| 2023 | 17.080 | 0 | 0 | 226.851 | 199.684 | 8.227 | -18.940 | 0 |
| 2022 | 14.080 | 0 | 0 | 231.605 | 223.062 | 5.560 | -2.983 | 0 |
| 2021 | 14.848 | 3.062 | 255 | 256.600 | 247.044 | 27.146 | 17.590 | 0 |
| 2020 | 18.731 | 67 | 6 | 1.492 | 3.804 | 12.216 | 14.528 | 0 |
| 2019 | 75.897 | 11.224 | 935 | 3.702 | 1.634 | 44.529 | 42.461 | 1 |
| 2018 | 208.191 | 70.997 | 5.916 | 31.187 | 20.416 | 82.008 | 71.237 | 1 |
| 2017 | 332.742 | 39.188 | 3.266 | 94.944 | 18.886 | 115.486 | 39.428 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-1809.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40.67%
Lichiditate curentă
0.01
Viteza rotație active
0.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-1809.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40.67%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -1809.99% | -579.29% | 0% | 0% | 20.62% | 0.36% | 14.79% | 34.1% | 11.78% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 40.67% | 52.56% | 0% | 0% | 17.41% | 0.46% | 26.43% | 99.66% | 99.39% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 11.224 Lei | 70.997 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.01
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
136.63 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.01 | 0.02 | 0.08 | 0.06 | 0.05 | 1.17 | 1.64 | 2.03 | 2.48 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 136.63 zile | 1206.76 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 75.897 Lei | 208.191 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.01
Lichiditate imediată
0.01
Pondere active imobilizate
98.14%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.01 | 0.05 | 0.04 | 0.02 | 0.11 | 8.19 | 12.03 | 2.63 | 1.22 |
| Lichiditate imediată | 0.01 | 0.05 | 0.04 | 0.02 | 0.11 | 8.19 | 12.03 | 2.63 | 1.22 |
| Pondere active imobilizate | 98.14% | 93.53% | 96.04% | 97.57% | 90.1% | 23.75% | 3.54% | 19.93% | 14.06% |
| Pondere active circulante | 1.86% | 6.47% | 3.96% | 2.43% | 9.9% | 76.25% | 96.46% | 80.07% | 85.94% |
©Firme.ro