Companie
Detalii identificare
Nume firmăAUTO SPEED SERVICE SRL
Cod unic de înregistrare RO 11490242 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1999000018034
EUIDROONRC.J1999000018034
Data înființării26.02.1999 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4520
Această clasă include:
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateintretinerea si repararea autovehiculelor
Informații de contact
Adresastr. B-Dul N. Balcescu nr. 147, Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.159.098
Profit (Lei)
85.535
Număr angajați
5
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.159.098 | 85.535 | 7.128 | 491.944 | 577.538 | 158.452 | 200.206 | 5 |
| 2024 | 955.080 | 34.001 | 2.833 | 333.878 | 574.512 | 80.287 | 214.671 | 5 |
| 2023 | 983.092 | 12.576 | 1.048 | 343.795 | 579.838 | 65.882 | 190.835 | 6 |
| 2022 | 1.005.510 | 37.949 | 3.162 | 478.262 | 512.677 | 176.152 | 178.259 | 6 |
| 2021 | 1.121.343 | 123.757 | 10.313 | 295.661 | 529.467 | 296.504 | 490.310 | 6 |
| 2020 | 958.634 | 36.092 | 3.008 | 348.118 | 549.405 | 364.226 | 525.513 | 5 |
| 2019 | 1.086.853 | 52.463 | 4.372 | 234.823 | 532.113 | 241.547 | 539.420 | 6 |
| 2018 | 1.113.353 | 26.957 | 2.246 | 204.942 | 502.056 | 189.144 | 486.957 | 6 |
| 2017 | 1.006.146 | 32.621 | 2.718 | 232.515 | 525.409 | 166.407 | 460.000 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.72%
Lichiditate curentă
0.32
Viteza rotație active
1.57
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.72%
Profit net per salariat
17.107 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.38% | 3.56% | 1.28% | 3.77% | 11.04% | 3.76% | 4.83% | 2.42% | 3.24% |
| Marjă profit brut | 8.53% | 4.17% | 2% | 4.57% | 11.84% | 4.57% | 5.85% | 3.46% | 4.2% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 42.72% | 15.84% | 6.59% | 21.29% | 25.24% | 6.87% | 9.73% | 5.54% | 7.09% |
| Profit net per salariat | 17.107 Lei | 6.800 Lei | 2.096 Lei | 6.325 Lei | 20.626 Lei | 7.218 Lei | 8.744 Lei | 4.493 Lei | 5.437 Lei |
Viteza rotație active
1.57
Viteza rotație stocuri
57.63
Durata medie încasare creanțe
34.61 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.57 | 1.46 | 1.52 | 1.46 | 1.36 | 1.05 | 1.4 | 1.61 | 1.45 |
| Viteza rotație stocuri | 57.63 | 91.47 | 58.11 | 57.74 | 38.6 | 65.59 | 105.92 | 39 | 36.93 |
| Durata medie încasare creanțe | 34.61 zile | 22.46 zile | 14.47 zile | 27.12 zile | 33.41 zile | 22.61 zile | 37.63 zile | 19.4 zile | 30.08 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 231.820 Lei | 191.016 Lei | 163.849 Lei | 167.585 Lei | 186.891 Lei | 191.727 Lei | 181.142 Lei | 185.559 Lei | 167.691 Lei |
Lichiditate curentă
0.32
Lichiditate imediată
0.28
Pondere active imobilizate
78.47%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.32 | 0.24 | 0.19 | 0.37 | 1 | 1.05 | 1.03 | 0.92 | 0.72 |
| Lichiditate imediată | 0.28 | 0.21 | 0.14 | 0.33 | 0.9 | 1 | 0.98 | 0.78 | 0.6 |
| Pondere active imobilizate | 78.47% | 87.74% | 89.8% | 74.43% | 64.1% | 60.13% | 68.78% | 72.64% | 75.95% |
| Pondere active circulante | 21.53% | 12.26% | 10.2% | 25.57% | 35.9% | 39.87% | 31.22% | 27.36% | 24.05% |
©Firme.ro