Companie
Detalii identificare
Nume firmăSARA SRL
Cod unic de înregistrare RO 1152015 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991002467104
EUIDROONRC.J1991002467104
Data înființării27.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2550
Această clasă include:
-forjarea, presarea, matriţarea şi laminarea metalului -metalurgia pulberilor: fabricarea produselor metalice direct din pulberi metalice prin tratamente termice (sinterizare) sau presare Această clasă exclude: -producţia de pulberi metalice,
241, 242
-forjarea, presarea, matriţarea şi laminarea metalului -metalurgia pulberilor: fabricarea produselor metalice direct din pulberi metalice prin tratamente termice (sinterizare) sau presare Această clasă exclude: -producţia de pulberi metalice,
241, 242
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii
Obiect activitateFabricarea produselor metalice obtinute prin deformare plastica; metalurgia pulberilor
Informații de contact
Adresastr. Transilvaniei nr. 427, Buzău, Buzău
Telefon
Social Media
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
63.010.745
Profit (Lei)
507.829
Număr angajați
185
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 63.010.745 | 507.829 | 42.319 | 86.934.471 | 79.023.783 | 22.333.035 | 5.390.583 | 185 |
| 2023 | 79.303.366 | 324.457 | 27.038 | 82.623.335 | 80.423.319 | 16.328.362 | 4.882.754 | 202 |
| 2022 | 71.585.833 | 426.814 | 35.568 | 85.098.798 | 81.091.529 | 18.159.948 | 4.607.844 | 210 |
| 2021 | 58.237.062 | 710.196 | 59.183 | 81.253.064 | 80.411.855 | 15.145.950 | 4.181.030 | 201 |
| 2020 | 44.676.521 | 575.478 | 47.957 | 81.928.556 | 79.289.733 | 16.295.324 | 3.470.833 | 215 |
| 2019 | 49.873.341 | -5.815.447 | -484.621 | 81.610.007 | 77.768.002 | 17.097.668 | 2.911.515 | 271 |
| 2018 | 53.221.783 | -6.300.095 | -525.008 | 74.309.195 | 73.925.759 | 19.887.342 | 9.197.086 | 247 |
| 2017 | 61.365.052 | -3.993.518 | -332.793 | 64.553.061 | 59.059.524 | 26.234.355 | 11.367.596 | 271 |
| 2016 | 51.761.781 | 504.950 | 42.079 | 0 | 47.809.596 | 23.695.146 | 8.745.423 | 229 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.42%
Lichiditate curentă
0.26
Viteza rotație active
0.62
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.42%
Profit net per salariat
2.745 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.81% | 0.41% | 0.6% | 1.22% | 1.29% | -11.66% | -11.84% | -6.51% | 0.98% |
| Marjă profit brut | 0.81% | 0.41% | 0.6% | 1.22% | 1.29% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.42% | 6.64% | 9.26% | 16.99% | 16.58% | -199.74% | -68.5% | -35.13% | 5.77% |
| Profit net per salariat | 2.745 Lei | 1.606 Lei | 2.032 Lei | 3.533 Lei | 2.677 Lei | -21.459 Lei | -25.506 Lei | -14.736 Lei | 2.205 Lei |
Viteza rotație active
0.62
Viteza rotație stocuri
3.24
Durata medie încasare creanțe
15.01 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.62 | 0.82 | 0.72 | 0.61 | 0.47 | 0.53 | 0.57 | 0.72 | 0.72 |
| Viteza rotație stocuri | 3.24 | 6.02 | 4.85 | 4.39 | 4.13 | 5.01 | 3.72 | 4.15 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 15.01 zile | 11.27 zile | 9.06 zile | 11.26 zile | 42.52 zile | 46.26 zile | 33.43 zile | 66.68 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 340.599 Lei | 392.591 Lei | 340.885 Lei | 289.737 Lei | 207.798 Lei | 184.034 Lei | 215.473 Lei | 226.439 Lei | 226.034 Lei |
Lichiditate curentă
0.26
Lichiditate imediată
0.03
Pondere active imobilizate
77.97%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.26 | 0.2 | 0.21 | 0.19 | 0.2 | 0.21 | 0.27 | 0.41 | 0 |
| Lichiditate imediată | 0.03 | 0.04 | 0.04 | 0.02 | 0.07 | 0.09 | 0.08 | 0.18 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 77.97% | 83.12% | 81.7% | 84.15% | 82.95% | 81.98% | 78.8% | 69.24% | 66.86% |
| Pondere active circulante | 22.03% | 16.88% | 18.3% | 15.85% | 17.05% | 18.02% | 21.2% | 30.76% | 33.14% |
©Firme.ro
