Companie
Detalii identificare
Nume firmăUNEVA HOLDING ROM S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 11548590 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/226/1999
EUIDROONRC.J35/226/1999
Data înființării15.03.1999 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1396
Această clasă include:
-fabricarea panglicilor înguste, inclusiv materiale constând din urzeală fără bătătură obţinute cu ajutorul unui adeziv -fabricarea materialelor impregnate, acoperite sau laminate cu material plastic -fabricarea firelor metalizate, a firelor de cauciuc şi corzilor acoperite cu material textil, a firelor sau benzilor textile acoperite sau impregnate cu cauciuc sau plastic -fabricarea ţesăturilor cord pentru anvelope din fire artificiale de mare rezistenţă -materiale de protecţie, furtunuri, curele de transmisie, benzi rulante (ranforsate sau nu cu metal sau alt material), ţesături pentru site, pânză pentru strecurat -garnituri pentru piese în mişcare Această clasă exclude: -fabricarea curelelor de transmisie sau a benzilor rulante din material textil, fire sau corzi impregnate, învelite, acoperite sau stratificate cu cauciuc, unde cauciucul este principalul constituent,
2219 -fabricarea plăcilor sau foilor din cauciuc celular sau material plastic combinat cu materiale textile, unde materialul textil are rol de material de ranforsare (consolidare),
2219, 2221 -fabricarea pânzei din fire metalice,
2593
-fabricarea panglicilor înguste, inclusiv materiale constând din urzeală fără bătătură obţinute cu ajutorul unui adeziv -fabricarea materialelor impregnate, acoperite sau laminate cu material plastic -fabricarea firelor metalizate, a firelor de cauciuc şi corzilor acoperite cu material textil, a firelor sau benzilor textile acoperite sau impregnate cu cauciuc sau plastic -fabricarea ţesăturilor cord pentru anvelope din fire artificiale de mare rezistenţă -materiale de protecţie, furtunuri, curele de transmisie, benzi rulante (ranforsate sau nu cu metal sau alt material), ţesături pentru site, pânză pentru strecurat -garnituri pentru piese în mişcare Această clasă exclude: -fabricarea curelelor de transmisie sau a benzilor rulante din material textil, fire sau corzi impregnate, învelite, acoperite sau stratificate cu cauciuc, unde cauciucul este principalul constituent,
2219 -fabricarea plăcilor sau foilor din cauciuc celular sau material plastic combinat cu materiale textile, unde materialul textil are rol de material de ranforsare (consolidare),
2219, 2221 -fabricarea pânzei din fire metalice,
2593
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor textile
Obiect activitateFabricarea de articole tehnice si industriale din textile
Informații de contact
AdresaAleea Austriei nr. 6, Deta, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
23.968
Profit (Lei)
-82.102
Număr angajați
1
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 23.968 | -82.102 | -6.842 | 67.528.293 | 51.740 | 3.197.884 | -64.207.250 | 1 |
| 2023 | 5.847 | 0 | 0 | 67.462.666 | 60.862 | 3.206.046 | -64.125.149 | 0 |
| 2022 | 13.797 | 221.968 | 18.497 | 67.061.032 | 85.943 | 3.208.231 | -63.698.653 | 1 |
| 2021 | 219.720 | -4.843.096 | -403.591 | 67.742.382 | 126.837 | 3.664.905 | -63.896.173 | 3 |
| 2020 | 9.710.485 | -5.656.894 | -471.408 | 72.155.713 | 267.439 | 13.266.923 | -58.632.037 | 158 |
| 2019 | 24.938.632 | -8.213.649 | -684.471 | 99.106.725 | 517.386 | 45.735.733 | -52.975.143 | 267 |
| 2018 | 90.665.191 | -1.523.244 | -126.937 | 139.266.585 | 831.397 | 48.970.741 | -89.973.893 | 482 |
| 2017 | 117.164.690 | -5.661.749 | -471.812 | 146.567.716 | 1.259.663 | 57.186.906 | -88.450.649 | 645 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-342.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.13%
Lichiditate curentă
0.05
Viteza rotație active
0.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-342.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.13%
Profit net per salariat
-82.102 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -342.55% | 0% | 1608.81% | -2204.21% | -58.26% | -32.94% | -1.68% | -4.83% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 1656.24% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.13% | 0% | -0.35% | 7.58% | 9.65% | 15.5% | 1.69% | 6.4% |
| Profit net per salariat | -82.102 Lei | n/a | 221.968 Lei | -1.614.365 Lei | -35.803 Lei | -30.763 Lei | -3.160 Lei | -8.778 Lei |
Viteza rotație active
0.01
Viteza rotație stocuri
0.08
Durata medie încasare creanțe
43453.85 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.01 | 0 | 0 | 0.06 | 0.72 | 0.54 | 1.82 | 2 |
| Viteza rotație stocuri | 0.08 | 0.02 | 0.04 | 0.63 | 2.38 | 5.71 | 15.19 | 13.47 |
| Durata medie încasare creanțe | 43453.85 zile | 178352.66 zile | 74108.7 zile | 5341.05 zile | 339.06 zile | 597.43 zile | 172.75 zile | 151 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 23.968 Lei | n/a | 13.797 Lei | 73.240 Lei | 61.459 Lei | 93.403 Lei | 188.102 Lei | 181.651 Lei |
Lichiditate curentă
0.05
Lichiditate imediată
0.04
Pondere active imobilizate
1.59%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.05 | 0.05 | 0.05 | 0.05 | 0.18 | 0.46 | 0.35 | 0.39 |
| Lichiditate imediată | 0.04 | 0.04 | 0.04 | 0.05 | 0.13 | 0.42 | 0.31 | 0.33 |
| Pondere active imobilizate | 1.59% | 1.86% | 2.61% | 3.35% | 1.98% | 1.12% | 1.67% | 2.16% |
| Pondere active circulante | 98.41% | 98.14% | 97.39% | 96.65% | 98.02% | 98.88% | 98.33% | 97.84% |
©Firme.ro