Companie
Detalii identificare
Nume firmăLUCOM SRL
Cod unic de înregistrare RO 11675100 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1999000077512
EUIDROONRC.J1999000077512
Data înființării22.04.1999 - 27 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaRepublicii nr. 6A, Călăraşi, Călăraşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
94.186
Profit (Lei)
-85.284
Număr angajați
2
Vechime
27 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 94.186 | -85.284 | -7.107 | 82.737 | 549.164 | 0 | 466.427 | 2 |
| 2023 | 249.775 | 13.450 | 1.121 | 68.071 | 558.943 | 60.839 | 551.711 | 1 |
| 2022 | 248.849 | 32.099 | 2.675 | 51.741 | 568.722 | 64.760 | 581.741 | 1 |
| 2021 | 250.939 | 13.632 | 1.136 | 71.117 | 578.501 | 389.624 | 897.008 | 1 |
| 2020 | 241.726 | 35.577 | 2.965 | 67.882 | 588.280 | 362.979 | 883.377 | 1 |
| 2019 | 590.342 | 139.108 | 11.592 | 73.872 | 598.059 | 323.613 | 847.800 | 1 |
| 2018 | 81.461 | 0 | 0 | 171.202 | 607.838 | 272.055 | 708.691 | 1 |
| 2017 | 130.636 | 0 | 0 | 15.901 | 610.283 | 178.634 | 773.016 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-90.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-18.28%
Lichiditate curentă
0
Viteza rotație active
0.17
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-90.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-18.28%
Profit net per salariat
-42.642 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -90.55% | 5.38% | 12.9% | 5.43% | 14.72% | 23.56% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 6.36% | 13.88% | 6.43% | 15.65% | 24.64% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -18.28% | 2.44% | 5.52% | 1.52% | 4.03% | 16.41% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -42.642 Lei | 13.450 Lei | 32.099 Lei | 13.632 Lei | 35.577 Lei | 139.108 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.17
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.17 | 0.4 | 0.39 | 0.26 | 0.25 | 0.64 | 0.09 | 0.17 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 8.98 | 5.27 | 5.8 | 3.89 | 14.31 | 0.31 | 0.73 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 5.64 zile | 54.15 zile | 0.72 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 47.093 Lei | 249.775 Lei | 248.849 Lei | 250.939 Lei | 241.726 Lei | 590.342 Lei | 81.461 Lei | 65.318 Lei |
Lichiditate curentă
0
Lichiditate imediată
0
Pondere active imobilizate
100%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0 | 0.89 | 1.25 | 5.48 | 5.35 | 4.38 | 1.59 | 11.23 |
| Lichiditate imediată | 0 | 0.49 | 0.34 | 4.87 | 4.43 | 3.82 | 0.07 | 0.05 |
| Pondere active imobilizate | 100% | 90.18% | 89.78% | 59.75% | 61.84% | 64.89% | 69.08% | 77.36% |
| Pondere active circulante | 0% | 9.82% | 10.22% | 40.25% | 38.16% | 35.11% | 30.92% | 22.64% |
©Firme.ro