Companie

Detalii identificare

Nume firmăBVI HOLDING S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 11713859 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/285/1999
EUIDROONRC.J22/285/1999
Data înființării04.05.1999 - 27 ani

Domeniu de activitate

CAEN
2829
info-icon
Această clasă include:
-fabricarea de maşini pentru cântărit (altele decât balanţele sensibile de laborator): -cântare casnice şi pentru magazine, platforme de cântărire, dispozitive de cântărire continuă, poduri-basculă (rame suspendate pentru cântarire), greutăţi etc. -fabricarea de aparate şi dispozitive pentru filtrarea sau purificarea lichidelor -fabricarea de echipamente pentru aruncarea, dispersarea sau pulverizarea de lichide sau de substanţe pulverulente: -pistoale-pulverizatoare, stingătoare de foc, maşini de sablat, maşini de curăţat cu abur etc. -fabricarea de maşini pentru împachetat şi ambalat: -maşini de umplut, închis, sigilat, capsulat, etichetat etc. -fabricarea de maşini de spălat sau uscat sticle şi pentru gazeificarea băuturilor -fabricarea de dispozitive de distilare şi filtrare pentru rafinării, industria chimică, industria băuturilor etc. -fabricarea generatoarelor de gaz -fabricarea de calandre, maşini de vălţuit şi a cilindrilor pentru acestea (cu excepţia celor pentru metal şi sticlă) -fabricarea de maşini centrifugale (cu excepţia separatoarelor de creme şi a uscătoarelor de rufe) -fabricarea garniturilor de etanşare realizate prin combinaţii de materiale sau prin aplicarea de straturi din acelaşi material -fabricarea de maşini automate de vânzare a produselor -fabricarea de părţi componente pentru maşinile de utilizare generală -fabricarea de ventilatoare (ventilatoare de fronton, de tavan etc.) -fabricarea de nivele, rulete de măsurat şi unelte portabile similare, unelte de precizie, cu excepţia celor optice pentru mecanici (lăcătuşi) -fabricarea de echipament neelectric de sudură şi lipire -fabricarea de turnuri de răcire, pentru răcire directă prin intermediul apei recirculate Această clasă exclude: -fabricarea balanţelor de precizie (de laborator),

2651 -fabricarea echipamentului casnic de refrigerat sau congelat,

2751 -fabricarea ventilatoarelor casnice,

2751 -fabricarea echipamentului electric de sudură şi lipire,

2790 -fabricrea maşinilor de stropit pentru agricultură,

2830 -fabricarea laminoarelor pentru metal şi sticlă, fabricarea cilindrilor acestora,

2891, 2899 -fabricarea uscătoarelor pentru produse agricole,

2893 -fabricarea maşinilor pentru filtrarea sau purificarea alimentelor,

2893 -fabricarea separatoarelor de creme,

2893 -fabricarea uscătoarelor industriale de rufe,

2894 -fabricarea maşinilor de imprimat pe materiale textile,

2894
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea de masini, utilaje si echipamente n.c.a.
Obiect activitateFabricarea altor masini si utilaje de utilizare generala n.c.a.

Informații de contact

AdresaSf. Nicolaie nr. 4, Proselnici, Iaşi
Telefon

Informații financiare

Rezumat (2024)

Cifra de afaceri (Lei)
210.517
Profit (Lei)
6.023
Număr angajați
0
Vechime
27 ani

Informații statistice

Loading chart...

©Firme.ro

Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală

Bilanț (Lei)

AnCifra afaceriProfit anualProfit lunarDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluri propriiAngajați
2024210.5176.0235022.746.125789.6268.570.5896.614.0900
2023076.7956.4004.784.4451.047.92810.468.9246.732.4070
2022-5.963.5691.828.938152.4129.109.251385.39214.716.9355.993.0760
20212.5210030.924.13526.000.99014.897.1069.973.9611
202000029.677.22725.985.90814.423.60610.732.2871
2019206.5203.84232031.142.70825.985.90815.956.94010.800.1401
20181.390.119-814.812-67.90130.285.25925.985.90815.034.08610.734.7351
20173.555.612-1.308.007-109.00135.172.70025.985.92620.794.51511.607.7412

© Firme.ro

Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală

Indicatori derivați

Sumar

Marja profit net
2.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.09%
Lichiditate curentă
3.12
Viteza rotație active
0.02

Indicatori și coeficienți

Marjă profit net
2.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.09%
Profit net per salariat
n/a
Indicator20242023202220212020201920182017
Marjă profit net2.86%0%-30.67%0%0%1.86%-58.61%-36.79%
Marjă profit brut3.41%0%0%0%0%0%0%0%
Rentabilitatea capitalului (ROE)0.09%1.14%30.52%0%0%0.04%-7.59%-11.27%
Profit net per salariatn/an/an/a0 Lei0 Lei3.842 Lei-814.812 Lei-654.004 Lei
Viteza rotație active
0.02
Viteza rotație stocuri
0.03
Durata medie încasare creanțe
630.41 zile
Indicator20242023202220212020201920182017
Viteza rotație active0.020-0.390000.030.08
Viteza rotație stocuri0.03000000.180.25
Durata medie încasare creanțe630.41 zile00 zile0 zile00 zile885.03 zile370.83 zile
Cifra de afaceri per salariatn/an/an/a2.521 Lei0 Lei206.520 Lei1.390.119 Lei1.777.806 Lei
Lichiditate curentă
3.12
Lichiditate imediată
0.15
Pondere active imobilizate
8.44%
Indicator20242023202220212020201920182017
Lichiditate curentă3.122.191.620.480.490.510.50.59
Lichiditate imediată0.150.341.620.480.490.510.230.19
Pondere active imobilizate8.44%9.1%2.55%63.58%64.31%61.96%63.35%55.55%
Pondere active circulante91.56%90.9%97.45%36.42%35.69%38.04%36.65%44.45%

©Firme.ro

Mărci înregistrate

Licitații cu statul

Hotărâri, notificări și mențiuni

Mențiuni în presă

Întrebări frecvente