Companie
Detalii identificare
Nume firmăNIKOST IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 11879704 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1999000235103
EUIDROONRC.J1999000235103
Data înființării24.06.1999 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
812
Această clasă include:
-extracţia şi dragarea nisipului utilizat în industrie, a nisipului pentru construcţii şi a pietrişului -spargerea şi zdrobirea pietrişului -extracţia argilei, argilei refractare şi a caolinului Această clasă exclude: -extracţia nisipurilor bituminoase,
0610
-extracţia şi dragarea nisipului utilizat în industrie, a nisipului pentru construcţii şi a pietrişului -spargerea şi zdrobirea pietrişului -extracţia argilei, argilei refractare şi a caolinului Această clasă exclude: -extracţia nisipurilor bituminoase,
0610
Industrie
Industria extractivă
SectorAlte activitati extractive
Obiect activitateExtractia pietrisului si nisipului; extractia argilei si caolinului
Informații de contact
AdresaAleea Industriilor nr. 1, Mărăcineni, Buzău
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
22.665.169
Profit (Lei)
7.811.010
Număr angajați
23
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 22.665.169 | 7.811.010 | 650.918 | 4.659.447 | 9.915.081 | 11.083.542 | 16.399.998 | 23 |
| 2023 | 13.715.748 | 3.946.094 | 328.841 | 4.312.792 | 9.349.889 | 5.759.174 | 10.785.185 | 23 |
| 2022 | 9.367.391 | 2.165.229 | 180.436 | 2.442.963 | 4.473.305 | 4.866.007 | 6.885.644 | 20 |
| 2021 | 7.790.573 | 430.437 | 35.870 | 2.614.158 | 5.302.716 | 3.756.869 | 6.436.822 | 18 |
| 2020 | 6.731.054 | 836.278 | 69.690 | 2.676.931 | 5.375.583 | 3.319.598 | 6.008.587 | 18 |
| 2019 | 8.101.918 | 1.080.602 | 90.050 | 3.224.813 | 4.677.799 | 3.658.451 | 5.113.932 | 17 |
| 2018 | 5.319.230 | 801.574 | 66.798 | 3.179.618 | 4.049.065 | 3.146.536 | 4.005.130 | 16 |
| 2017 | 2.489.837 | 25.745 | 2.145 | 3.033.682 | 3.943.791 | 2.293.447 | 3.203.556 | 17 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
34.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
47.63%
Lichiditate curentă
2.38
Viteza rotație active
1.08
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
34.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
47.63%
Profit net per salariat
339.609 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 34.46% | 28.77% | 23.11% | 5.53% | 12.42% | 13.34% | 15.07% | 1.03% |
| Marjă profit brut | 38.42% | 30.28% | 26.68% | 6.59% | 14.36% | 15.9% | 16.55% | 1.38% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 47.63% | 36.59% | 31.45% | 6.69% | 13.92% | 21.13% | 20.01% | 0.8% |
| Profit net per salariat | 339.609 Lei | 171.569 Lei | 108.261 Lei | 23.913 Lei | 46.460 Lei | 63.565 Lei | 50.098 Lei | 1.514 Lei |
Viteza rotație active
1.08
Viteza rotație stocuri
8.81
Durata medie încasare creanțe
82.99 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.08 | 0.91 | 1 | 0.86 | 0.77 | 0.97 | 0.74 | 0.4 |
| Viteza rotație stocuri | 8.81 | 4.53 | 3.57 | 4.33 | 3.65 | 4.31 | 2.63 | 1.39 |
| Durata medie încasare creanțe | 82.99 zile | 50.46 zile | 36.94 zile | 63.25 zile | 43.24 zile | 18.74 zile | 51.82 zile | 68.16 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 985.442 Lei | 596.337 Lei | 468.370 Lei | 432.810 Lei | 373.947 Lei | 476.583 Lei | 332.452 Lei | 146.461 Lei |
Lichiditate curentă
2.38
Lichiditate imediată
1.83
Pondere active imobilizate
47.22%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.38 | 1.34 | 1.99 | 1.44 | 1.24 | 1.13 | 0.99 | 0.76 |
| Lichiditate imediată | 1.83 | 0.63 | 0.92 | 0.75 | 0.55 | 0.55 | 0.35 | 0.17 |
| Pondere active imobilizate | 47.22% | 61.88% | 47.9% | 58.53% | 61.82% | 56.11% | 56.27% | 63.23% |
| Pondere active circulante | 52.78% | 38.12% | 52.1% | 41.47% | 38.18% | 43.89% | 43.73% | 36.77% |
©Firme.ro