Companie
Detalii identificare
Nume firmăLARA FOREST 99 SRL
Cod unic de înregistrare RO 11891074 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2001000804133
EUIDROONRC.J2001000804133
Data înființării29.06.1999 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4673
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al materialului lemnos si al materialelor de constructii si echipamentelor sanitare
Informații de contact
Adresastr. Grozeşti nr. 84, Constanţa, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
132.321
Profit (Lei)
-65.342
Număr angajați
1
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 132.321 | -65.342 | -5.445 | 741.366 | 114.558 | 200.801 | -422.967 | 1 |
| 2023 | 243.657 | 18.683 | 1.557 | 596.913 | 3.960 | 232.288 | -357.625 | 1 |
| 2022 | 108.714 | 0 | 0 | 473.166 | 776 | 93.042 | -376.308 | 1 |
| 2021 | 70.321 | 0 | 0 | 420.514 | 1.616 | 71.286 | -344.572 | 1 |
| 2020 | 58.462 | 0 | 0 | 359.046 | 2.306 | 50.874 | -302.826 | 1 |
| 2019 | 72.705 | 0 | 0 | 316.466 | 3.147 | 35.510 | -274.602 | 1 |
| 2018 | 47.641 | 0 | 0 | 286.770 | 3.987 | 45.782 | -233.961 | 1 |
| 2017 | 59.731 | 0 | 0 | 222.808 | 444 | 33.674 | -188.690 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-49.38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.45%
Lichiditate curentă
0.27
Viteza rotație active
0.42
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-49.38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.45%
Profit net per salariat
-65.342 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -49.38% | 7.67% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 15.45% | -5.22% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -65.342 Lei | 18.683 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.42
Viteza rotație stocuri
8.18
Durata medie încasare creanțe
485.36 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.42 | 1.03 | 1.16 | 0.96 | 1.1 | 1.88 | 0.96 | 1.75 |
| Viteza rotație stocuri | 8.18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 485.36 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 132.321 Lei | 243.657 Lei | 108.714 Lei | 70.321 Lei | 58.462 Lei | 72.705 Lei | 47.641 Lei | 29.866 Lei |
Lichiditate curentă
0.27
Lichiditate imediată
0.25
Pondere active imobilizate
36.33%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.27 | 0.39 | 0.2 | 0.17 | 0.14 | 0.11 | 0.16 | 0.15 |
| Lichiditate imediată | 0.25 | 0.39 | 0.2 | 0.17 | 0.14 | 0.11 | 0.16 | 0.15 |
| Pondere active imobilizate | 36.33% | 1.68% | 0.83% | 2.22% | 4.34% | 8.14% | 8.01% | 1.3% |
| Pondere active circulante | 63.67% | 98.32% | 99.17% | 97.78% | 95.66% | 91.86% | 91.99% | 98.7% |
©Firme.ro