Companie
Detalii identificare
Nume firmăMEDICINART SRL
Cod unic de înregistrare11909210 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/623/1999
EUIDROONRC.J26/623/1999
Data înființării05.07.1999 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8512
Clasa CAEN 8512 cuprinde activități de asistență medicală ambulatorie, care se desfășoară în afara unităților spitalicești. Aceste activități includ consultatii medicale, investigații paraclinice, tratamente și îngrijiri medicale acordate pacienților în regim ambulatoriu.
Industrie
A
Sector85
Obiect activitateActivități de asistență medicală ambulatorie
Informații de contact
Adresastr. Marton Aron nr. 15, Târgu Mureş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
42.600
Profit (Lei)
5.668
Număr angajați
1
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 42.600 | 5.668 | 472 | 53.587 | 754 | 53.251 | 466 | 1 |
| 2024 | 20.900 | -13.451 | -1.121 | 12.285 | 1.206 | 5.878 | -5.201 | 1 |
| 2023 | 25.400 | 0 | 0 | 6.436 | 1.620 | 13.066 | 8.250 | 1 |
| 2022 | 46.650 | 16.064 | 1.339 | 16.337 | 2.072 | 27.323 | 13.058 | 2 |
| 2021 | 54.400 | 31.215 | 2.601 | 36.675 | 2.580 | 31.089 | -3.006 | 2 |
| 2020 | 25.600 | 2.166 | 181 | 39.078 | 3.087 | 1.770 | -34.221 | 2 |
| 2019 | 26.850 | 3.691 | 308 | 45.904 | 3.553 | 5.964 | -36.387 | 3 |
| 2018 | 25.606 | 621 | 52 | 45.737 | 4.060 | 1.599 | -40.078 | 4 |
| 2017 | 12.953 | 0 | 0 | 41.457 | 158.720 | 758 | 118.021 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.99
Viteza rotație active
0.79
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
5.668 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.31% | -64.36% | 0% | 34.44% | 57.38% | 8.46% | 13.75% | 2.43% | 0% |
| Marjă profit brut | 15.78% | 0% | 0% | 37.38% | 60.38% | 11.46% | 16.75% | 5.23% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 0% | 100% | -1038.42% | -6.33% | -10.14% | -1.55% | 0% |
| Profit net per salariat | 5.668 Lei | -13.451 Lei | 0 Lei | 8.032 Lei | 15.608 Lei | 1.083 Lei | 1.230 Lei | 155 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.79
Viteza rotație stocuri
43.78
Durata medie încasare creanțe
10.5 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.79 | 2.95 | 1.73 | 1.59 | 1.62 | 5.27 | 2.82 | 4.52 | 0.08 |
| Viteza rotație stocuri | 43.78 | 0 | 0 | 0 | 21.27 | 0 | 0 | 0 | 45.29 |
| Durata medie încasare creanțe | 10.5 zile | 8.7 zile | 7.16 zile | 0.67 zile | 2.68 zile | 5.69 zile | 0.52 zile | 0.2 zile | 6.79 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 42.600 Lei | 20.900 Lei | 25.400 Lei | 23.325 Lei | 27.200 Lei | 12.800 Lei | 8.950 Lei | 6.402 Lei | 4.318 Lei |
Lichiditate curentă
0.99
Lichiditate imediată
0.98
Pondere active imobilizate
1.4%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.99 | 0.48 | 2.03 | 1.67 | 0.85 | 0.05 | 0.13 | 0.03 | 0.02 |
| Lichiditate imediată | 0.98 | 0.48 | 2.03 | 1.67 | 0.78 | 0.05 | 0.13 | 0.03 | 0.01 |
| Pondere active imobilizate | 1.4% | 17.02% | 11.03% | 7.05% | 7.66% | 63.56% | 37.33% | 71.74% | 99.52% |
| Pondere active circulante | 98.6% | 82.98% | 88.97% | 92.95% | 92.34% | 36.44% | 62.67% | 28.26% | 0.48% |
©Firme.ro