Companie
Detalii identificare
Nume firmăNARVES SRL
Cod unic de înregistrare RO 11928661 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/404/1999
EUIDROONRC.J26/404/1999
Data înființării09.07.1999 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1411
Această clasă include:
-fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele sau din înlocuitori de piele, inclusiv accesorii din piele pentru activităţi industriale, (ca de exemplu: şorţuri de piele pentru sudori) Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din blană,
1420 -fabricarea mănuşilor şi căştilor de sport, din piele,
3230 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug şi a îmbrăcămintei de protecţie,
3299
-fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele sau din înlocuitori de piele, inclusiv accesorii din piele pentru activităţi industriale, (ca de exemplu: şorţuri de piele pentru sudori) Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din blană,
1420 -fabricarea mănuşilor şi căştilor de sport, din piele,
3230 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug şi a îmbrăcămintei de protecţie,
3299
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea articolelor de imbracaminte
Obiect activitateFabricarea articolelor de imbracaminte din piele
Informații de contact
AdresaB-Dul Pandurilor nr. 45, Târgu Mureş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
17.889
Profit (Lei)
-31.447
Număr angajați
1
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 17.889 | -31.447 | -2.621 | 143.743 | 18.597 | 184.640 | 59.494 | 1 |
| 2023 | 151.829 | 0 | 0 | 150.229 | 24.047 | 217.123 | 90.941 | 4 |
| 2022 | 397.010 | 5.009 | 417 | 71.136 | 29.497 | 272.969 | 231.330 | 8 |
| 2021 | 887.178 | 48.048 | 4.004 | 157.819 | 9.300 | 374.840 | 226.321 | 17 |
| 2020 | 509.245 | 604 | 50 | 210.123 | 2.530 | 791.129 | 583.524 | 12 |
| 2019 | 396.714 | 0 | 0 | 131.700 | 5.249 | 709.383 | 582.920 | 9 |
| 2018 | 423.012 | 0 | 0 | 90.091 | 17.569 | 757.986 | 677.455 | 8 |
| 2017 | 268.551 | 0 | 0 | 46.300 | 25.797 | 750.996 | 730.481 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-175.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-52.86%
Lichiditate curentă
1.28
Viteza rotație active
0.09
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-175.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-52.86%
Profit net per salariat
-31.447 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -175.79% | 0% | 1.26% | 5.42% | 0.12% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 2.32% | 6.3% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -52.86% | 0% | 2.17% | 21.23% | 0.1% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -31.447 Lei | 0 Lei | 626 Lei | 2.826 Lei | 50 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.09
Viteza rotație stocuri
7.44
Durata medie încasare creanțe
3155.91 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.09 | 0.63 | 1.31 | 2.31 | 0.64 | 0.56 | 0.55 | 0.35 |
| Viteza rotație stocuri | 7.44 | 41.31 | 36.31 | 693.11 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3155.91 zile | 470.7 zile | 204.71 zile | 118.31 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 17.889 Lei | 37.957 Lei | 49.626 Lei | 52.187 Lei | 42.437 Lei | 44.079 Lei | 52.877 Lei | 44.759 Lei |
Lichiditate curentă
1.28
Lichiditate imediată
1.27
Pondere active imobilizate
9.15%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.28 | 1.45 | 3.84 | 2.38 | 3.77 | 5.39 | 8.41 | 16.22 |
| Lichiditate imediată | 1.27 | 1.42 | 3.68 | 2.37 | 3.77 | 5.39 | 8.41 | 16.22 |
| Pondere active imobilizate | 9.15% | 9.97% | 9.75% | 2.42% | 0.32% | 0.73% | 2.27% | 3.32% |
| Pondere active circulante | 90.85% | 90.03% | 90.25% | 97.58% | 99.68% | 99.27% | 97.73% | 96.68% |
©Firme.ro