Companie
Detalii identificare
Nume firmăSIFONARIE SRL
Cod unic de înregistrare1230458 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/701/1991
EUIDROONRC.J26/701/1991
Data înființării29.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5630
Această clasă include activitatea de pregătire şi servire a băuturilor pentru consumul imediat în incintă . Această clasă include:
-baruri -bodegi -saloane de servit cocktail-uri -discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă) -berării -cafenele -baruri care servesc sucuri de fructe -standuri mobile de vânzare a băuturilor Această clasă exclude: -comerţul băuturilor ambalate/preparate,
47 -comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor,
4799 -activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi,
9329
-baruri -bodegi -saloane de servit cocktail-uri -discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă) -berării -cafenele -baruri care servesc sucuri de fructe -standuri mobile de vânzare a băuturilor Această clasă exclude: -comerţul băuturilor ambalate/preparate,
47 -comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor,
4799 -activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi,
9329
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorRestaurante si alte activitati de servicii de alimentatie
Obiect activitateBaruri si alte activitati de servire a bauturilor
Informații de contact
AdresaB-Dul 1 Decembrie 1918 nr. 2B, Luduş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
116.981
Profit (Lei)
-36
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 116.981 | -36 | -3 | 17.852 | 15.405 | 5.717 | 3.270 | 1 |
| 2023 | 114.944 | 3.052 | 254 | 15.508 | 15.548 | 3.265 | 3.305 | 1 |
| 2022 | 102.769 | 9.519 | 793 | 13.983 | 15.691 | 8.064 | 9.772 | 1 |
| 2021 | 100.392 | 24.112 | 2.009 | 5.892 | 15.229 | 10.991 | 20.328 | 1 |
| 2020 | 85.181 | 15.410 | 1.284 | 16.805 | 4.075 | 8.946 | -3.784 | 1 |
| 2019 | 125.044 | 0 | 0 | 33.099 | 4.271 | 9.634 | -19.194 | 2 |
| 2018 | 135.710 | 3.368 | 281 | 26.423 | 4.414 | 13.867 | -8.142 | 2 |
| 2017 | 118.183 | 0 | 0 | 164.055 | 4.557 | 7.119 | -152.379 | 2 |
| 2016 | 82.236 | 0 | 0 | 155.430 | 4.701 | 10.113 | -140.616 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-0.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.1%
Lichiditate curentă
0.32
Viteza rotație active
5.54
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-0.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.1%
Profit net per salariat
-36 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -0.03% | 2.66% | 9.26% | 24.02% | 18.09% | 0% | 2.48% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 2.59% | 3.69% | 11.23% | 26.71% | 19.78% | 0% | 3.56% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -1.1% | 92.34% | 97.41% | 100% | -407.24% | 0% | -41.37% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -36 Lei | 3.052 Lei | 9.519 Lei | 24.112 Lei | 15.410 Lei | 0 Lei | 1.684 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
5.54
Viteza rotație stocuri
26.26
Durata medie încasare creanțe
0.64 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.54 | 6.11 | 4.33 | 3.83 | 6.54 | 8.99 | 7.42 | 10.12 | 5.55 |
| Viteza rotație stocuri | 26.26 | 37.36 | 17.16 | 12.53 | 15.21 | 15.06 | 18.92 | 17.16 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.64 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 2.53 zile | 0 zile | 2.78 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 116.981 Lei | 114.944 Lei | 102.769 Lei | 100.392 Lei | 85.181 Lei | 62.522 Lei | 67.855 Lei | 59.092 Lei | 41.118 Lei |
Lichiditate curentă
0.32
Lichiditate imediată
0.07
Pondere active imobilizate
72.93%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.32 | 0.21 | 0.58 | 1.87 | 0.53 | 0.29 | 0.52 | 0.04 | 0.07 |
| Lichiditate imediată | 0.07 | 0.01 | 0.15 | 0.51 | 0.2 | 0.04 | 0.25 | 0 | 0.07 |
| Pondere active imobilizate | 72.93% | 82.64% | 66.05% | 58.08% | 31.3% | 30.72% | 24.15% | 39.03% | 31.73% |
| Pondere active circulante | 27.07% | 17.36% | 33.95% | 41.92% | 68.7% | 69.28% | 75.85% | 60.97% | 68.27% |
©Firme.ro