Companie
Detalii identificare
Nume firmăPROCONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare12393728 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1999000161213
EUIDROONRC.J1999000161213
Data înființării15.11.1999 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Adresastr. Aviator Jipa Ionescu nr. 72, Urziceni, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
15.205
Profit (Lei)
-2.691
Număr angajați
1
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15.205 | -2.691 | -224 | 1.265 | 0 | 418 | -847 | 1 |
| 2024 | 28.202 | -19.273 | -1.606 | 2.486 | 0 | 4.330 | 1.844 | 1 |
| 2023 | 40.018 | 0 | 0 | 4.666 | 0 | 25.783 | 21.117 | 1 |
| 2022 | 35.785 | 0 | 0 | 2.625 | 0 | 38.135 | 35.510 | 1 |
| 2021 | 29.932 | 1.720 | 143 | 1.846 | 0 | 38.071 | 36.225 | 1 |
| 2020 | 27.471 | 1.290 | 108 | 1.401 | 1.907 | 35.906 | 36.412 | 1 |
| 2019 | 36.930 | 2.785 | 232 | 1.435 | 1.907 | 34.650 | 35.122 | 1 |
| 2018 | 33.978 | 3.736 | 311 | 1.318 | 1.907 | 31.747 | 32.336 | 1 |
| 2017 | 33.261 | 5.429 | 452 | 1.429 | 2.640 | 27.389 | 28.600 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-17.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.33
Viteza rotație active
36.38
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-17.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-2.691 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -17.7% | -68.34% | 0% | 0% | 5.75% | 4.7% | 7.54% | 11% | 16.32% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0.21% | 8.75% | 7.7% | 10.54% | 13.99% | 19.32% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | -1045.17% | 0% | 0% | 4.75% | 3.54% | 7.93% | 11.55% | 18.98% |
| Profit net per salariat | -2.691 Lei | -19.273 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 1.720 Lei | 1.290 Lei | 2.785 Lei | 3.736 Lei | 2.715 Lei |
Viteza rotație active
36.38
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
6.53 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 36.38 | 6.51 | 1.55 | 0.94 | 0.79 | 0.73 | 1.01 | 1.01 | 1.11 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 11.89 | 8.33 | 8.87 | 8.88 | 8.72 | 7 | 8.51 | 7.51 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.53 zile | 3.52 zile | 1.64 zile | 1.84 zile | 2.19 zile | 2.39 zile | 1.78 zile | 1.93 zile | 1.98 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 15.205 Lei | 28.202 Lei | 40.018 Lei | 35.785 Lei | 29.932 Lei | 27.471 Lei | 36.930 Lei | 33.978 Lei | 16.631 Lei |
Lichiditate curentă
0.33
Lichiditate imediată
0.33
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.33 | 1.74 | 5.53 | 14.53 | 20.62 | 25.63 | 24.15 | 24.09 | 19.17 |
| Lichiditate imediată | 0.33 | 0.79 | 4.5 | 12.99 | 18.8 | 23.38 | 20.47 | 21.06 | 16.07 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 5.04% | 5.22% | 5.67% | 8.79% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 94.96% | 94.78% | 94.33% | 91.21% |
©Firme.ro