Companie
Detalii identificare
Nume firmăCASA DEL SOL SRL
Cod unic de înregistrare RO 12552092 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1999001087086
EUIDROONRC.J1999001087086
Data înființării11.01.2000 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4719
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
Informații de contact
AdresaPostăvarului nr. 41, Braşov, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
80.118
Profit (Lei)
34.417
Număr angajați
1
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 80.118 | 34.417 | 2.868 | 155.647 | 3.278 | 39.551 | -112.818 | 1 |
| 2023 | 15.938 | 0 | 0 | 179.459 | 163 | 32.061 | -147.235 | 1 |
| 2022 | 104 | 0 | 0 | 131.568 | 811 | 17.483 | -113.274 | 2 |
| 2021 | 21.131 | 0 | 0 | 70.401 | 2.169 | 21.865 | -46.367 | 2 |
| 2020 | 845 | 0 | 0 | 10.655 | 3.527 | 21.593 | 14.465 | 2 |
| 2019 | 28.902 | 0 | 0 | 31.902 | 4.886 | 96.426 | 69.410 | 2 |
| 2018 | 129.174 | 453.958 | 37.830 | 14.837 | 227.242 | 331.230 | 543.635 | 2 |
| 2017 | 189.663 | 4.148 | 346 | 263.214 | 262.833 | 90.058 | 89.677 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
42.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-30.51%
Lichiditate curentă
0.25
Viteza rotație active
1.87
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
42.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-30.51%
Profit net per salariat
34.417 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 42.96% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 351.43% | 2.19% |
| Marjă profit brut | 43.97% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 356.36% | 3.19% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -30.51% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 83.5% | 4.63% |
| Profit net per salariat | 34.417 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 226.979 Lei | 1.383 Lei |
Viteza rotație active
1.87
Viteza rotație stocuri
40.12
Durata medie încasare creanțe
97.97 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.87 | 0.49 | 0.01 | 0.88 | 0.03 | 0.29 | 0.23 | 0.54 |
| Viteza rotație stocuri | 40.12 | 7.98 | 0.04 | 8.51 | 0.34 | 41.95 | 3.15 | 2.91 |
| Durata medie încasare creanțe | 97.97 zile | 294.85 zile | 43484.13 zile | 232.83 zile | 6666.76 zile | 898.72 zile | 772.07 zile | 18.78 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 80.118 Lei | 15.938 Lei | 52 Lei | 10.566 Lei | 423 Lei | 14.451 Lei | 64.587 Lei | 63.221 Lei |
Lichiditate curentă
0.25
Lichiditate imediată
0.24
Pondere active imobilizate
7.65%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.25 | 0.18 | 0.13 | 0.31 | 2.03 | 3.02 | 22.32 | 0.34 |
| Lichiditate imediată | 0.24 | 0.17 | 0.11 | 0.28 | 1.79 | 3 | 19.56 | 0.09 |
| Pondere active imobilizate | 7.65% | 0.51% | 4.43% | 9.02% | 14.04% | 4.82% | 40.69% | 74.48% |
| Pondere active circulante | 92.35% | 99.49% | 95.57% | 90.98% | 85.96% | 95.18% | 59.31% | 25.52% |
©Firme.ro