Companie
Detalii identificare
Nume firmăEUROTELTEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 12613190 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ05/122/2000
EUIDROONRC.J05/122/2000
Data înființării31.01.2000 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6442
Clasa CAEN 6442 cuprinde activități de telecomunicații care nu sunt incluse în alte categorii, cum ar fi servicii de transmisie a datelor, servicii de internet sau servicii de telefonie fixă sau mobilă.
Industrie
A
Sector64
Obiect activitateAlte servicii de telecomunicații, neclasificate în altă parte
Informații de contact
Adresastr. Arany Ianos nr. 11, Oradea, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
18.967
Profit (Lei)
6.668
Număr angajați
0
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18.967 | 6.668 | 556 | 2.248 | 0 | 9.213 | 6.965 | 0 |
| 2024 | 24.304 | 10.121 | 843 | 4.075 | 0 | 14.436 | 10.361 | 0 |
| 2023 | 26.397 | 5.959 | 497 | 1.167 | 0 | 7.366 | 6.199 | 0 |
| 2022 | 25.632 | 4.126 | 344 | 3.207 | 0 | 7.573 | 4.366 | 1 |
| 2021 | 82.164 | 14.494 | 1.208 | 9.433 | 0 | 24.566 | 15.133 | 1 |
| 2020 | 65.266 | 6.027 | 502 | 6.560 | 0 | 7.199 | 639 | 1 |
| 2019 | 79.131 | 0 | 0 | 22.174 | 1.401 | 15.385 | -5.388 | 1 |
| 2018 | 82.047 | 7.539 | 628 | 15.908 | 3.081 | 134.547 | 122.852 | 1 |
| 2017 | 76.475 | 20.203 | 1.684 | 20.125 | 0 | 134.325 | 115.313 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
35.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95.74%
Lichiditate curentă
4.1
Viteza rotație active
2.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
35.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95.74%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 35.16% | 41.64% | 22.57% | 16.1% | 17.64% | 9.23% | 0% | 9.19% | 26.42% |
| Marjă profit brut | 40.99% | 49.42% | 26.81% | 18.78% | 20.28% | 11.52% | 0% | 10.19% | 29.42% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 95.74% | 97.68% | 96.13% | 94.5% | 95.78% | 100% | 0% | 6.14% | 17.52% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | 4.126 Lei | 14.494 Lei | 6.027 Lei | 0 Lei | 7.539 Lei | 20.203 Lei |
Viteza rotație active
2.06
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
167.1 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.06 | 1.68 | 3.58 | 3.38 | 3.34 | 9.07 | 4.71 | 0.6 | 0.57 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 167.1 zile | 200.43 zile | 44.63 zile | 79.56 zile | 98.69 zile | 35.6 zile | 63.02 zile | 589 zile | 614.2 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | 25.632 Lei | 82.164 Lei | 65.266 Lei | 79.131 Lei | 82.047 Lei | 76.475 Lei |
Lichiditate curentă
4.1
Lichiditate imediată
4.1
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.1 | 3.54 | 6.31 | 2.36 | 2.6 | 1.1 | 0.69 | 8.46 | 6.67 |
| Lichiditate imediată | 4.1 | 3.54 | 6.31 | 2.36 | 2.6 | 1.1 | 0.69 | 8.46 | 6.67 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 8.35% | 2.24% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 91.65% | 97.76% | 100% |
©Firme.ro