Companie
Detalii identificare
Nume firmăSINMAR SRL
Cod unic de înregistrare RO 12631862 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/91/2000
EUIDROONRC.J08/91/2000
Data înființării03.02.2000 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5523
Clasa CAEN 5523 cuprinde activitati legate de alte mijloace de cazare, cum ar fi pensiuni, hosteluri sau alte tipuri de unitati de cazare care nu se incadreaza in alte categorii specifice.
Industrie
A
Sector55
Obiect activitateAlte mijloace de cazare
Informații de contact
AdresaSat Magura nr. 144, Moieciu, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
133.901
Profit (Lei)
41.706
Număr angajați
0
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 133.901 | 41.706 | 3.476 | 9.654 | 5.948 | 56.017 | 52.311 | 0 |
| 2023 | 102.581 | 49.365 | 4.114 | 9.373 | 0 | 60.783 | 49.605 | 0 |
| 2022 | 56.297 | 3.119 | 260 | 19.411 | 0 | 38.356 | 17.000 | 0 |
| 2021 | 14.429 | 0 | 0 | 11.283 | 952 | 38.399 | 13.880 | 0 |
| 2020 | 11.876 | 0 | 0 | 699 | 1.905 | 38.899 | 40.105 | 0 |
| 2019 | 88.322 | 37.461 | 3.122 | 939 | 2.857 | 59.175 | 61.093 | 0 |
| 2018 | 66.423 | 33.334 | 2.778 | 458 | 0 | 44.616 | 44.158 | 0 |
| 2017 | 55.295 | 28.637 | 2.386 | 26.138 | 0 | 36.962 | 10.824 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
31.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
79.73%
Lichiditate curentă
5.8
Viteza rotație active
2.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
31.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
79.73%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 31.15% | 48.12% | 5.54% | 0% | 0% | 42.41% | 50.18% | 51.79% |
| Marjă profit brut | 36.5% | 49.1% | 7.56% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 79.73% | 99.52% | 18.35% | 0% | 0% | 61.32% | 75.49% | 100% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.16
Viteza rotație stocuri
527.17
Durata medie încasare creanțe
36.73 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.16 | 1.69 | 1.47 | 0.37 | 0.29 | 1.42 | 1.49 | 1.5 |
| Viteza rotație stocuri | 527.17 | 403.86 | 25.04 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 36.73 zile | 47.94 zile | 105.78 zile | 587.91 zile | 347.97 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
5.8
Lichiditate imediată
5.78
Pondere active imobilizate
9.6%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.8 | 6.48 | 1.98 | 3.4 | 55.65 | 63.02 | 97.41 | 1.41 |
| Lichiditate imediată | 5.78 | 6.46 | 1.86 | 3.4 | 55.65 | 63.02 | 97.41 | 1.41 |
| Pondere active imobilizate | 9.6% | 0% | 0% | 2.42% | 4.67% | 4.61% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 90.4% | 100% | 100% | 97.58% | 95.33% | 95.39% | 100% | 100% |
©Firme.ro