Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRONTO COMPANY INVEST SRL
Cod unic de înregistrare RO 12747914 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/2107/2000
EUIDROONRC.J40/2107/2000
Data înființării07.03.2000 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4645
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al produselor de parfumerie, cosmetice şi al săpunurilor
-comerţul cu ridicata al produselor de parfumerie, cosmetice şi al săpunurilor
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al produselor cosmetice si de parfumerie
Informații de contact
AdresaB-Dul Basarabia nr. 250, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
93.081
Profit (Lei)
-53.157
Număr angajați
1
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 93.081 | -53.157 | -4.430 | 806.207 | 0 | 291.993 | -514.214 | 1 |
| 2024 | 192.038 | -596.566 | -49.714 | 1.046.868 | 10.640 | 575.170 | -461.058 | 3 |
| 2023 | 550.073 | 0 | 0 | 1.086.868 | 337.158 | 885.926 | 136.216 | 4 |
| 2022 | 884.271 | 0 | 0 | 1.292.656 | 340.922 | 1.125.198 | 173.464 | 4 |
| 2021 | 464.058 | 0 | 0 | 938.305 | 352.714 | 816.833 | 231.242 | 7 |
| 2020 | 498.947 | 0 | 0 | 764.079 | 372.360 | 934.235 | 541.019 | 7 |
| 2019 | 981.091 | 0 | 0 | 557.773 | 392.157 | 857.740 | 688.830 | 7 |
| 2018 | 820.552 | 0 | 0 | 54.869 | 17.541 | 909.387 | 870.569 | 7 |
| 2017 | 683.004 | 0 | 0 | 20.871 | 29.541 | 952.729 | 958.284 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-57.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.34%
Lichiditate curentă
0.36
Viteza rotație active
0.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-57.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.34%
Profit net per salariat
-53.157 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -57.11% | -310.65% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 10.34% | 100% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -53.157 Lei | -198.855 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.32
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
933.98 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.32 | 0.33 | 0.45 | 0.6 | 0.4 | 0.38 | 0.78 | 0.89 | 0.7 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 1.24 | 1.96 | 1.65 | 1.32 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 933.98 zile | 749.72 zile | 350.02 zile | 205.86 zile | 324.47 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 93.081 Lei | 64.013 Lei | 137.518 Lei | 221.068 Lei | 66.294 Lei | 71.278 Lei | 140.156 Lei | 117.222 Lei | 97.572 Lei |
Lichiditate curentă
0.36
Lichiditate imediată
0.36
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.36 | 0.55 | 0.82 | 0.87 | 0.87 | 1.22 | 1.54 | 16.57 | 45.65 |
| Lichiditate imediată | 0.36 | 0.4 | 0.56 | 0.46 | 0.5 | 1.22 | 1.54 | 16.57 | 45.65 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 1.82% | 27.57% | 23.25% | 30.16% | 28.5% | 31.38% | 1.89% | 3.01% |
| Pondere active circulante | 100% | 98.18% | 72.43% | 76.75% | 69.84% | 71.5% | 68.62% | 98.11% | 96.99% |
©Firme.ro