Companie
Detalii identificare
Nume firmăLACTATE BRAILA SRL
Cod unic de înregistrare RO 12818268 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ09/37/1995
EUIDROONRC.J09/37/1995
Data înființării23.03.2000 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1051
Această clasă include:
-prelucrarea laptelui lichid proaspăt, pasteurizat, sterilizat, omogenizat şi/sau tratat la temperatură ridicată -fabricarea băuturilor pe bază de lapte -fabricarea smântânii din laptele lichid proaspăt, pasteurizat, sterilizat, omogenizat -fabricarea laptelui praf sau concentrat, îndulcit sau neîndulcit -fabricarea laptelui sau smântânii în formă solidă -fabricarea untului -fabricarea iaurtului -fabricarea brânzei şi a laptelui bătut -fabricarea zerului -fabricarea cazeinei sau lactozei Această clasă exclude: -producţia de lapte brut de vacă,
0141 -producţia de lapte brut de oaie, capră, iapă, măgăriţă, cămilă etc.,
0143, 0144, 0145 -fabricarea laptelui care nu provine din lăptării şi a înlocuitorilor de brânză,
l089
-prelucrarea laptelui lichid proaspăt, pasteurizat, sterilizat, omogenizat şi/sau tratat la temperatură ridicată -fabricarea băuturilor pe bază de lapte -fabricarea smântânii din laptele lichid proaspăt, pasteurizat, sterilizat, omogenizat -fabricarea laptelui praf sau concentrat, îndulcit sau neîndulcit -fabricarea laptelui sau smântânii în formă solidă -fabricarea untului -fabricarea iaurtului -fabricarea brânzei şi a laptelui bătut -fabricarea zerului -fabricarea cazeinei sau lactozei Această clasă exclude: -producţia de lapte brut de vacă,
0141 -producţia de lapte brut de oaie, capră, iapă, măgăriţă, cămilă etc.,
0143, 0144, 0145 -fabricarea laptelui care nu provine din lăptării şi a înlocuitorilor de brânză,
l089
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea produselor lactate si a branzeturilor
Informații de contact
Adresastr. Baldovineşti nr. 12, Brăila, Brăila
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
34.848.944
Profit (Lei)
1.259.849
Număr angajați
56
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 34.848.944 | 1.259.849 | 104.987 | 11.725.547 | 6.363.869 | 12.657.973 | 6.412.429 | 56 |
| 2023 | 32.564.016 | 2.734.169 | 227.847 | 11.009.791 | 6.872.321 | 11.493.621 | 6.214.142 | 54 |
| 2022 | 34.714.462 | 628.500 | 52.375 | 10.912.231 | 7.360.130 | 8.969.546 | 4.003.973 | 55 |
| 2021 | 23.127.216 | 1.155.752 | 96.313 | 8.008.331 | 7.249.213 | 7.763.875 | 5.315.472 | 50 |
| 2020 | 19.139.709 | 666.560 | 55.547 | 4.261.097 | 5.173.129 | 5.672.685 | 4.466.127 | 50 |
| 2019 | 16.777.919 | 666.691 | 55.558 | 4.768.257 | 5.908.105 | 3.981.057 | 3.949.567 | 47 |
| 2018 | 14.575.596 | 904.097 | 75.341 | 3.415.037 | 5.116.175 | 3.854.691 | 4.637.011 | 45 |
| 2017 | 12.703.067 | 393.050 | 32.754 | 4.009.224 | 5.417.221 | 3.396.202 | 3.732.914 | 46 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.62%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
19.65%
Lichiditate curentă
1.08
Viteza rotație active
1.83
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.62%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
19.65%
Profit net per salariat
22.497 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.62% | 8.4% | 1.81% | 5% | 3.48% | 3.97% | 6.2% | 3.09% |
| Marjă profit brut | 4.31% | 9.78% | 2.25% | 5.8% | 4.13% | 4.5% | 7.15% | 3.56% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 19.65% | 44% | 15.7% | 21.74% | 14.92% | 16.88% | 19.5% | 10.53% |
| Profit net per salariat | 22.497 Lei | 50.633 Lei | 11.427 Lei | 23.115 Lei | 13.331 Lei | 14.185 Lei | 20.091 Lei | 8.545 Lei |
Viteza rotație active
1.83
Viteza rotație stocuri
18.44
Durata medie încasare creanțe
29.99 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.83 | 1.77 | 2.13 | 1.54 | 1.76 | 1.7 | 1.62 | 1.44 |
| Viteza rotație stocuri | 18.44 | 19.46 | 14.76 | 12.84 | 21.08 | 14.87 | 16.03 | 14.48 |
| Durata medie încasare creanțe | 29.99 zile | 24.82 zile | 28.89 zile | 42.29 zile | 56.68 zile | 26.18 zile | 33.08 zile | 31.82 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 622.303 Lei | 603.037 Lei | 631.172 Lei | 462.544 Lei | 382.794 Lei | 356.977 Lei | 323.902 Lei | 276.154 Lei |
Lichiditate curentă
1.08
Lichiditate imediată
0.92
Pondere active imobilizate
33.46%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.08 | 1.04 | 0.82 | 0.97 | 1.33 | 0.83 | 1.13 | 0.85 |
| Lichiditate imediată | 0.92 | 0.89 | 0.61 | 0.74 | 1.12 | 0.6 | 0.86 | 0.63 |
| Pondere active imobilizate | 33.46% | 37.42% | 45.07% | 48.29% | 47.7% | 59.74% | 57.03% | 61.47% |
| Pondere active circulante | 66.54% | 62.58% | 54.93% | 51.71% | 52.3% | 40.26% | 42.97% | 38.53% |
©Firme.ro