Companie
Detalii identificare
Nume firmăECONOMIC SOFT CONSULTING SRL
Cod unic de înregistrare RO 12891234 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2000000374123
EUIDROONRC.J2000000374123
Data înființării10.04.2000 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4651
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al calculatoarelor şi echipamentelor periferice -comerţul cu ridicata al software-ului Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al componentelor electronice,
4652 -comerţul cu ridicata al echipamentelor de birou (exceptând calculatoarele şi echipamentele periferice),
4666
-comerţul cu ridicata al calculatoarelor şi echipamentelor periferice -comerţul cu ridicata al software-ului Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al componentelor electronice,
4652 -comerţul cu ridicata al echipamentelor de birou (exceptând calculatoarele şi echipamentele periferice),
4666
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software- ului
Informații de contact
AdresaFrantz Liszt nr. 37, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Social Media
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
3.213.266
Profit (Lei)
1.227.992
Număr angajați
10
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.213.266 | 1.227.992 | 102.333 | 437.707 | 239.753 | 1.427.146 | 1.229.192 | 10 |
| 2023 | 2.377.993 | 725.268 | 60.439 | 370.339 | 290.070 | 806.737 | 726.468 | 8 |
| 2022 | 1.975.342 | 959.754 | 79.980 | 391.407 | 246.935 | 1.105.266 | 960.794 | 10 |
| 2021 | 1.332.476 | 401.640 | 33.470 | 177.402 | 352.318 | 339.319 | 514.235 | 0 |
| 2020 | 1.047.040 | 494.247 | 41.187 | 49.151 | 243.249 | 412.744 | 606.842 | 5 |
| 2019 | 1.041.582 | 438.952 | 36.579 | 43.491 | 275.286 | 319.752 | 551.547 | 5 |
| 2018 | 1.101.905 | 383.485 | 31.957 | 72.266 | 256.273 | 312.073 | 496.080 | 5 |
| 2017 | 946.862 | 503.543 | 41.962 | 118.409 | 324.311 | 410.236 | 616.138 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
38.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.9%
Lichiditate curentă
3.26
Viteza rotație active
1.93
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
38.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.9%
Profit net per salariat
122.799 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 38.22% | 30.5% | 48.59% | 30.14% | 47.2% | 42.14% | 34.8% | 53.18% |
| Marjă profit brut | 45.25% | 31.42% | 49.73% | 31.03% | 48.18% | 43.15% | 35.8% | 54.65% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.9% | 99.83% | 99.89% | 78.1% | 81.45% | 79.59% | 77.3% | 81.73% |
| Profit net per salariat | 122.799 Lei | 90.659 Lei | 95.975 Lei | n/a | 98.849 Lei | 87.790 Lei | 76.697 Lei | 251.772 Lei |
Viteza rotație active
1.93
Viteza rotație stocuri
555.26
Durata medie încasare creanțe
96.04 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.93 | 2.17 | 1.46 | 1.93 | 1.6 | 1.75 | 1.94 | 1.29 |
| Viteza rotație stocuri | 555.26 | 410.92 | 54.05 | 0 | 174.1 | 173.14 | 183.47 | 157.23 |
| Durata medie încasare creanțe | 96.04 zile | 111.22 zile | 135.07 zile | 0.74 zile | 2.46 zile | 1.7 zile | 3.53 zile | 2.44 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 321.327 Lei | 297.249 Lei | 197.534 Lei | n/a | 209.408 Lei | 208.316 Lei | 220.381 Lei | 473.431 Lei |
Lichiditate curentă
3.26
Lichiditate imediată
3.25
Pondere active imobilizate
14.38%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.26 | 2.18 | 2.82 | 1.91 | 8.4 | 7.35 | 4.32 | 3.46 |
| Lichiditate imediată | 3.25 | 2.16 | 2.73 | 1.91 | 8.28 | 7.21 | 4.24 | 3.41 |
| Pondere active imobilizate | 14.38% | 26.45% | 18.26% | 50.94% | 37.08% | 46.26% | 45.09% | 44.15% |
| Pondere active circulante | 85.62% | 73.55% | 81.74% | 49.06% | 62.92% | 53.74% | 54.91% | 55.85% |
©Firme.ro