Companie
Detalii identificare
Nume firmăGEO-EX-CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 12989160 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ07/109/2000
EUIDROONRC.J07/109/2000
Data înființării09.05.2000 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
811
Această clasă include:
-extracţia, curăţirea şi tăierea grosieră a pietrei ornamentale şi pentru construcţii, ca marmura, granit, gresie etc. -spargerea şi zdrobirea pietrei ornamentale şi pentru construcţii -extragerea, zdrobirea şi spargerea pietrei calcaroase -extracţia ghipsului şi anhidritei calcaroase -extracţia cretei şi a dolomitei necalcinate Această clasă exclude: -extracţia mineralelor pentru industria chimică şi a îngrăşămintelor naturale,
0891 -producţia de dolomita calcinata,
2352 -tăierea, modelarea şi finisarea pietrei în afara carierelor,
2370
-extracţia, curăţirea şi tăierea grosieră a pietrei ornamentale şi pentru construcţii, ca marmura, granit, gresie etc. -spargerea şi zdrobirea pietrei ornamentale şi pentru construcţii -extragerea, zdrobirea şi spargerea pietrei calcaroase -extracţia ghipsului şi anhidritei calcaroase -extracţia cretei şi a dolomitei necalcinate Această clasă exclude: -extracţia mineralelor pentru industria chimică şi a îngrăşămintelor naturale,
0891 -producţia de dolomita calcinata,
2352 -tăierea, modelarea şi finisarea pietrei în afara carierelor,
2370
Industrie
Industria extractivă
SectorAlte activitati extractive
Obiect activitateExtractia pietrei ornamentale si a pietrei pentru constructii, extractia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei si a ardeziei
Informații de contact
AdresaB-Dul Mihai Eminescu nr. 48, Botoşani, Botoşani
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
5.833.014
Profit (Lei)
678.789
Număr angajați
16
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.833.014 | 678.789 | 56.566 | 963.629 | 862.352 | 1.544.860 | 1.401.948 | 16 |
| 2023 | 3.858.490 | 589.950 | 49.163 | 908.394 | 428.653 | 1.563.176 | 1.050.252 | 16 |
| 2022 | 2.131.730 | 0 | 0 | 596.209 | 464.407 | 619.602 | 460.303 | 15 |
| 2021 | 2.530.372 | 257.813 | 21.484 | 634.463 | 110.729 | 1.421.556 | 870.325 | 14 |
| 2020 | 2.245.536 | 256.357 | 21.363 | 755.600 | 99.242 | 1.308.525 | 627.563 | 14 |
| 2019 | 2.223.536 | 424.410 | 35.368 | 747.174 | 81.580 | 1.186.523 | 499.602 | 14 |
| 2018 | 822.650 | 0 | 0 | 588.701 | 86.340 | 609.602 | 90.667 | 16 |
| 2017 | 1.069.628 | 0 | 0 | 434.014 | 95.867 | 736.115 | 387.476 | 19 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
11.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48.42%
Lichiditate curentă
1.6
Viteza rotație active
2.42
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
11.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48.42%
Profit net per salariat
42.424 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 11.64% | 15.29% | 0% | 10.19% | 11.42% | 19.09% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 13.5% | 17.38% | 0% | 11.07% | 12.35% | 20.09% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 48.42% | 56.17% | 0% | 29.62% | 40.85% | 84.95% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 42.424 Lei | 36.872 Lei | 0 Lei | 18.415 Lei | 18.311 Lei | 30.315 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.42
Viteza rotație stocuri
140.74
Durata medie încasare creanțe
76.44 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.42 | 1.94 | 1.97 | 1.65 | 1.6 | 1.75 | 1.18 | 1.29 |
| Viteza rotație stocuri | 140.74 | 87.69 | 7808.53 | 10543.22 | 8982.14 | 27.09 | 15.67 | 18.25 |
| Durata medie încasare creanțe | 76.44 zile | 120.98 zile | 81.83 zile | 152.95 zile | 167.77 zile | 141.76 zile | 239.1 zile | 158.02 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 364.563 Lei | 241.156 Lei | 142.115 Lei | 180.741 Lei | 160.395 Lei | 158.824 Lei | 51.416 Lei | 56.296 Lei |
Lichiditate curentă
1.6
Lichiditate imediată
1.56
Pondere active imobilizate
35.82%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.6 | 1.72 | 1.04 | 2.24 | 1.73 | 1.59 | 1.04 | 1.7 |
| Lichiditate imediată | 1.56 | 1.67 | 1.04 | 2.24 | 1.73 | 1.48 | 0.95 | 1.56 |
| Pondere active imobilizate | 35.82% | 21.52% | 42.84% | 7.23% | 7.05% | 6.43% | 12.41% | 11.52% |
| Pondere active circulante | 64.18% | 78.48% | 57.16% | 92.77% | 92.95% | 93.57% | 87.59% | 88.48% |
©Firme.ro
