Companie
Detalii identificare
Nume firmăTEAM BUILDING SRL
Cod unic de înregistrare RO 13000843 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/409/2000
EUIDROONRC.J35/409/2000
Data înființării11.05.2000 - 26 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6810
Această clasă include:
-cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii sau în leasing: -clădiri cu apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite, mall-uri şi centre comerciale -terenuri
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de divizare a terenurilor în loturi, fără amenajări ale terenului Această clasă exclude: -dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru vânzare,
4110 -subdivizarea şi amenajarea terenurilor,
4299
-cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii sau în leasing: -clădiri cu apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite, mall-uri şi centre comerciale -terenuri
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de divizare a terenurilor în loturi, fără amenajări ale terenului Această clasă exclude: -dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru vânzare,
4110 -subdivizarea şi amenajarea terenurilor,
4299
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateCumpararea si vanzarea de bunuri imobiliare proprii
Informații de contact
AdresaEpiscop Augustin Pacha nr. 1, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
911.584
Profit (Lei)
235.979
Număr angajați
0
Vechime
26 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 911.584 | 235.979 | 19.665 | 7.817.966 | 545 | 8.768.195 | 950.774 | 0 |
| 2023 | 295.722 | 0 | 0 | 8.807.092 | 13.469 | 9.637.028 | 843.821 | 0 |
| 2022 | 200.539 | 17.689 | 1.474 | 9.150.076 | 13.972 | 10.284.898 | 1.148.794 | 0 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 8.311.493 | 14.475 | 9.428.123 | 1.131.105 | 0 |
| 2020 | 5.809 | 0 | 0 | 7.331.945 | 15.968 | 8.534.333 | 1.218.356 | 0 |
| 2019 | 13.702 | 0 | 0 | 7.252.861 | 345.429 | 8.257.645 | 1.350.213 | 0 |
| 2018 | 1.645.082 | 652.693 | 54.391 | 6.781.673 | 346.187 | 7.971.746 | 1.536.260 | 0 |
| 2017 | 2.305 | 0 | 0 | 7.970.813 | 436.647 | 8.416.257 | 883.567 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
25.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.82%
Lichiditate curentă
1.12
Viteza rotație active
0.1
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
25.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.82%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 25.89% | 0% | 8.82% | 0% | 0% | 0% | 39.68% | 0% |
| Marjă profit brut | 28.32% | 0% | 12.07% | 0% | 0% | 0% | 42.68% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 24.82% | 0% | 1.54% | 0% | 0% | 0% | 42.49% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.1
Viteza rotație stocuri
0.18
Durata medie încasare creanțe
740.62 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.1 | 0.03 | 0.02 | 0 | 0 | 0 | 0.2 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0.18 | 0.05 | 0.03 | 0 | 0 | 0 | 0.28 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 740.62 zile | 3319.23 zile | 5510.39 zile | 0 | 133015.2 zile | 61143.76 zile | 451.74 zile | 294951.2 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.12
Lichiditate imediată
0.47
Pondere active imobilizate
0.01%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.12 | 1.09 | 1.12 | 1.13 | 1.16 | 1.14 | 1.18 | 1.06 |
| Lichiditate imediată | 0.47 | 0.43 | 0.43 | 0.37 | 0.31 | 0.32 | 0.31 | 0.24 |
| Pondere active imobilizate | 0.01% | 0.14% | 0.14% | 0.15% | 0.19% | 4.02% | 4.16% | 4.93% |
| Pondere active circulante | 99.99% | 99.86% | 99.86% | 99.85% | 99.81% | 95.98% | 95.84% | 95.07% |
©Firme.ro