Companie
Detalii identificare
Nume firmăORCHIDEEA MICA 2 SRL
Cod unic de înregistrare RO 13055105 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2000000460354
EUIDROONRC.J2000000460354
Data înființării29.05.2000 - 25 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6820
Această clasă include:
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateinchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate
Informații de contact
AdresaP-Ta Victoriei nr. 7, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
130.837
Profit (Lei)
-141.392
Număr angajați
2
Vechime
25 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 130.837 | -141.392 | -11.783 | 137.082 | 546.854 | 162.507 | 572.279 | 2 |
| 2023 | 148.347 | 0 | 0 | 184.055 | 633.452 | 264.274 | 713.671 | 1 |
| 2022 | 210.575 | 0 | 0 | 235.340 | 722.233 | 325.935 | 812.828 | 1 |
| 2021 | 148.447 | 0 | 0 | 55.121 | 566.800 | 336.034 | 847.713 | 2 |
| 2020 | 122.217 | 0 | 0 | 36.797 | 603.955 | 317.461 | 884.619 | 2 |
| 2019 | 273.028 | 146.798 | 12.233 | 68.123 | 675.819 | 325.390 | 933.086 | 2 |
| 2018 | 277.361 | 150.548 | 12.546 | 95.649 | 689.103 | 192.834 | 786.288 | 2 |
| 2017 | 179.127 | 67.693 | 5.641 | 114.488 | 699.073 | 51.155 | 635.740 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-108.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-24.71%
Lichiditate curentă
1.19
Viteza rotație active
0.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-108.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-24.71%
Profit net per salariat
-70.696 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -108.07% | 0% | 0% | 0% | 0% | 53.77% | 54.28% | 37.79% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 54.77% | 55.28% | 38.79% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -24.71% | 0% | 0% | 0% | 0% | 15.73% | 19.15% | 10.65% |
| Profit net per salariat | -70.696 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 73.399 Lei | 75.274 Lei | 33.847 Lei |
Viteza rotație active
0.18
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
257.05 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.18 | 0.17 | 0.2 | 0.16 | 0.13 | 0.27 | 0.31 | 0.24 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 257.05 zile | 246.21 zile | 172.42 zile | 112.14 zile | 56.11 zile | 24.71 zile | 39.97 zile | 41.66 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 65.419 Lei | 148.347 Lei | 210.575 Lei | 74.224 Lei | 61.109 Lei | 136.514 Lei | 138.681 Lei | 89.564 Lei |
Lichiditate curentă
1.19
Lichiditate imediată
1.19
Pondere active imobilizate
77.09%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.19 | 1.44 | 1.38 | 6.1 | 8.63 | 4.78 | 2.02 | 0.45 |
| Lichiditate imediată | 1.19 | 1.44 | 1.38 | 6.1 | 8.63 | 4.78 | 2.02 | 0.45 |
| Pondere active imobilizate | 77.09% | 70.56% | 68.9% | 62.78% | 65.55% | 67.5% | 78.14% | 93.18% |
| Pondere active circulante | 22.91% | 29.44% | 31.1% | 37.22% | 34.45% | 32.5% | 21.86% | 6.82% |
©Firme.ro