Companie
Detalii identificare
Nume firmăGEORA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 13135034 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/5851/2000
EUIDROONRC.J40/5851/2000
Data înființării23.06.2000 - 25 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4334
Această clasă include:
-lucrări de vopsitorie şi zugrăveli, interioare şi exterioare ale clădirilor -lucrări de vopsitorie şi zugrăveli pentru construcţii inginereşti sau lucrări de geniu civil -montarea de geamuri, oglinzi etc. Această clasă exclude: -instalarea ferestrelor,
4332
-lucrări de vopsitorie şi zugrăveli, interioare şi exterioare ale clădirilor -lucrări de vopsitorie şi zugrăveli pentru construcţii inginereşti sau lucrări de geniu civil -montarea de geamuri, oglinzi etc. Această clasă exclude: -instalarea ferestrelor,
4332
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de vopsitorie, zugraveli si montari de geamuri
Informații de contact
Adresastr. Pieţei nr. 48A, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
74.317
Profit (Lei)
8.028
Număr angajați
1
Vechime
25 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 74.317 | 8.028 | 669 | 765.379 | 0 | 120.347 | -645.032 | 1 |
| 2023 | 63.193 | 0 | 0 | 849.764 | 0 | 196.704 | -653.060 | 2 |
| 2022 | 97.954 | 0 | 0 | 731.736 | 0 | 175.280 | -556.456 | 2 |
| 2021 | 97.723 | 0 | 0 | 719.979 | 0 | 217.256 | -502.723 | 1 |
| 2020 | 80.576 | 0 | 0 | 640.751 | 0 | 146.149 | -494.602 | 1 |
| 2019 | 79.491 | 0 | 0 | 623.421 | 0 | 147.506 | -475.915 | 1 |
| 2018 | 16.399 | 0 | 0 | 585.692 | 0 | 125.822 | -459.870 | 1 |
| 2017 | 27.966 | 0 | 0 | 560.469 | 0 | 118.844 | -441.625 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
10.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.24%
Lichiditate curentă
0.16
Viteza rotație active
0.62
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
10.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.24%
Profit net per salariat
8.028 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 10.8% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 13.08% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -1.24% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 8.028 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.62
Viteza rotație stocuri
1.32
Durata medie încasare creanțe
310.64 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.62 | 0.32 | 0.56 | 0.45 | 0.55 | 0.54 | 0.13 | 0.24 |
| Viteza rotație stocuri | 1.32 | 0.54 | 0.96 | 0.72 | 1.1 | 1.33 | 0.29 | 0.59 |
| Durata medie încasare creanțe | 310.64 zile | 412.65 zile | 268.37 zile | 261.85 zile | 310.3 zile | 284.08 zile | 1457.91 zile | 780.27 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 74.317 Lei | 31.597 Lei | 48.977 Lei | 97.723 Lei | 80.576 Lei | 79.491 Lei | 16.399 Lei | 27.966 Lei |
Lichiditate curentă
0.16
Lichiditate imediată
0.08
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.16 | 0.23 | 0.24 | 0.3 | 0.23 | 0.24 | 0.21 | 0.21 |
| Lichiditate imediată | 0.08 | 0.09 | 0.1 | 0.11 | 0.11 | 0.14 | 0.12 | 0.13 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro