Companie
Detalii identificare
Nume firmăVETMED PLUS SRL
Cod unic de înregistrare13263033 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ13/1593/2013
EUIDROONRC.J13/1593/2013
Data înființării08.08.2000 - 25 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7500
Această clasă include:
-activităţi de îngrijire şi control al sănătăţii pentru animalele de fermă -activităţi de îngrijire şi control al sănătăţii pentru animalele de companie Aceste activităţi sunt efectuate de către veterinari calificaţi care lucrează în spitale veterinare, precum şi în ferme, adăposturi de animale sau în gospodăriile populaţiei, în cabinete proprii de consultaţii sau operaţii, ori în alte locaţii.
Această clasă include de asemenea:
-activităţi ale asistenţilor veterinari sau ale altor categorii de personal veterinar auxiliar -activităţi de patologie clinică şi alte activităţi de diagnosticare referitoare la animale -activităţi de ambulanţă pentru animale Această clasă exclude: -activităţi de găzduire a animalelor de fermă, fără asistenţă medicală,
0162 -tunsul oilor,
0162 -servicii de testare a turmelor, servicii de mânare a turmelor, servicii de păscut,
0162 -activităţi legate de inseminarea artificială,
0162 -activităţi de găzduire a animalelor de companie, fără asistenţă medicală,
9609
-activităţi de îngrijire şi control al sănătăţii pentru animalele de fermă -activităţi de îngrijire şi control al sănătăţii pentru animalele de companie Aceste activităţi sunt efectuate de către veterinari calificaţi care lucrează în spitale veterinare, precum şi în ferme, adăposturi de animale sau în gospodăriile populaţiei, în cabinete proprii de consultaţii sau operaţii, ori în alte locaţii.
Această clasă include de asemenea:
-activităţi ale asistenţilor veterinari sau ale altor categorii de personal veterinar auxiliar -activităţi de patologie clinică şi alte activităţi de diagnosticare referitoare la animale -activităţi de ambulanţă pentru animale Această clasă exclude: -activităţi de găzduire a animalelor de fermă, fără asistenţă medicală,
0162 -tunsul oilor,
0162 -servicii de testare a turmelor, servicii de mânare a turmelor, servicii de păscut,
0162 -activităţi legate de inseminarea artificială,
0162 -activităţi de găzduire a animalelor de companie, fără asistenţă medicală,
9609
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati veterinare
Obiect activitateActivitati veterinare
Informații de contact
AdresaCîmpului nr. 77A, Lumina, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
251.983
Profit (Lei)
-53.389
Număr angajați
1
Vechime
25 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 251.983 | -53.389 | -4.449 | 36.148 | 37.634 | 102.001 | 103.487 | 1 |
| 2023 | 279.423 | 43.513 | 3.626 | 30.370 | 50.374 | 136.872 | 156.876 | 1 |
| 2022 | 211.337 | 49.871 | 4.156 | 9.778 | 6.123 | 117.019 | 113.364 | 0 |
| 2021 | 110.803 | 0 | 0 | 6.309 | 16.071 | 53.730 | 63.492 | 1 |
| 2020 | 101.306 | 0 | 0 | 3.724 | 26.020 | 54.637 | 76.933 | 1 |
| 2019 | 127.882 | 10.031 | 836 | 2.695 | 29.567 | 56.552 | 83.424 | 1 |
| 2018 | 128.645 | 24.294 | 2.025 | 23.672 | 42.834 | 54.231 | 73.393 | 1 |
| 2017 | 133.597 | 18.151 | 1.513 | 24.358 | 13.148 | 60.309 | 49.099 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-21.19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-51.59%
Lichiditate curentă
2.82
Viteza rotație active
1.8
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-21.19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-51.59%
Profit net per salariat
-53.389 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -21.19% | 15.57% | 23.6% | 0% | 0% | 7.84% | 18.88% | 13.59% |
| Marjă profit brut | 0% | 16.45% | 24.58% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -51.59% | 27.74% | 43.99% | 0% | 0% | 12.02% | 33.1% | 36.97% |
| Profit net per salariat | -53.389 Lei | 43.513 Lei | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 10.031 Lei | 24.294 Lei | 18.151 Lei |
Viteza rotație active
1.8
Viteza rotație stocuri
3.82
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.8 | 1.49 | 1.72 | 1.59 | 1.26 | 1.48 | 1.33 | 1.82 |
| Viteza rotație stocuri | 3.82 | 5.68 | 5.62 | 3.54 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0.38 zile | 0.43 zile | 0.82 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 251.983 Lei | 279.423 Lei | n/a | 110.803 Lei | 101.306 Lei | 127.882 Lei | 128.645 Lei | 133.597 Lei |
Lichiditate curentă
2.82
Lichiditate imediată
1
Pondere active imobilizate
26.95%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.82 | 4.51 | 11.97 | 8.52 | 14.67 | 20.98 | 2.29 | 2.48 |
| Lichiditate imediată | 1 | 2.89 | 8.12 | 3.56 | 14.67 | 20.98 | 2.29 | 2.48 |
| Pondere active imobilizate | 26.95% | 26.9% | 4.97% | 23.02% | 32.26% | 34.33% | 44.13% | 17.9% |
| Pondere active circulante | 73.05% | 73.1% | 95.03% | 76.98% | 67.74% | 65.67% | 55.87% | 82.1% |
©Firme.ro