Companie
Detalii identificare
Nume firmăNATALDENT SRL
Cod unic de înregistrare RO 13273460 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/9/2000
EUIDROONRC.J38/9/2000
Data înființării14.08.2000 - 25 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4752
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.542.827
Profit (Lei)
15.737
Număr angajați
3
Vechime
25 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.542.827 | 15.737 | 1.311 | 1.415.338 | 1.073.591 | 1.104.751 | 937.579 | 3 |
| 2023 | 3.275.654 | 151.018 | 12.585 | 1.403.425 | 924.230 | 1.503.953 | 1.084.886 | 5 |
| 2022 | 5.284.761 | 673.838 | 56.153 | 3.046.857 | 1.032.561 | 2.948.164 | 933.868 | 7 |
| 2021 | 5.186.173 | 847.592 | 70.633 | 2.121.127 | 930.549 | 2.576.916 | 1.386.338 | 8 |
| 2020 | 4.410.692 | 614.821 | 51.235 | 1.258.204 | 770.203 | 1.984.619 | 1.496.618 | 8 |
| 2019 | 3.408.194 | 400.708 | 33.392 | 1.208.183 | 821.424 | 1.321.188 | 934.429 | 7 |
| 2018 | 2.898.098 | 171.471 | 14.289 | 1.096.118 | 879.954 | 844.914 | 628.750 | 7 |
| 2017 | 2.719.067 | 74.636 | 6.220 | 969.722 | 729.305 | 766.618 | 526.201 | 9 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.02%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.68%
Lichiditate curentă
0.78
Viteza rotație active
0.71
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.02%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.68%
Profit net per salariat
5.246 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.02% | 4.61% | 12.75% | 16.34% | 13.94% | 11.76% | 5.92% | 2.74% |
| Marjă profit brut | 1.38% | 5.5% | 14.8% | 17.52% | 14.76% | 12.72% | 6.95% | 3.57% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.68% | 13.92% | 72.16% | 61.14% | 41.08% | 42.88% | 27.27% | 14.18% |
| Profit net per salariat | 5.246 Lei | 30.204 Lei | 96.263 Lei | 105.949 Lei | 76.853 Lei | 57.244 Lei | 24.496 Lei | 8.293 Lei |
Viteza rotație active
0.71
Viteza rotație stocuri
2.54
Durata medie încasare creanțe
112.71 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.71 | 1.35 | 1.33 | 1.48 | 1.6 | 1.59 | 1.68 | 1.82 |
| Viteza rotație stocuri | 2.54 | 5.79 | 3.39 | 3.29 | 4.02 | 4 | 4.37 | 5.73 |
| Durata medie încasare creanțe | 112.71 zile | 86.38 zile | 90.6 zile | 65.59 zile | 68.3 zile | 42.03 zile | 4.72 zile | 3.21 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 514.276 Lei | 655.131 Lei | 754.966 Lei | 648.272 Lei | 551.337 Lei | 486.885 Lei | 414.014 Lei | 302.119 Lei |
Lichiditate curentă
0.78
Lichiditate imediată
0.35
Pondere active imobilizate
49.28%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.78 | 1.07 | 0.97 | 1.21 | 1.58 | 1.09 | 0.77 | 0.79 |
| Lichiditate imediată | 0.35 | 0.67 | 0.46 | 0.47 | 0.71 | 0.39 | 0.17 | 0.3 |
| Pondere active imobilizate | 49.28% | 38.06% | 25.94% | 26.53% | 27.96% | 38.34% | 51.02% | 48.75% |
| Pondere active circulante | 50.72% | 61.94% | 74.06% | 73.47% | 72.04% | 61.66% | 48.98% | 51.25% |
©Firme.ro