Companie
Detalii identificare
Nume firmăEXAUDIT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 13292446 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/232/2000
EUIDROONRC.J06/232/2000
Data înființării22.08.2000 - 25 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Liviu Rebreanu nr. 33, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
489.397
Profit (Lei)
248.507
Număr angajați
2
Vechime
25 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 489.397 | 248.507 | 20.709 | 403.404 | 83.635 | 584.281 | 264.512 | 2 |
| 2024 | 499.577 | 234.469 | 19.539 | 45.361 | 88.605 | 357.007 | 400.251 | 3 |
| 2023 | 491.598 | 223.666 | 18.639 | 62.347 | 91.429 | 232.700 | 261.782 | 3 |
| 2022 | 395.984 | 151.614 | 12.635 | 71.716 | 87.338 | 174.108 | 189.730 | 3 |
| 2021 | 357.885 | 153.431 | 12.786 | 27.597 | 85.333 | 170.111 | 227.847 | 3 |
| 2020 | 320.681 | 156.300 | 13.025 | 28.630 | 96.227 | 126.819 | 194.416 | 2 |
| 2019 | 355.319 | 208.446 | 17.371 | 34.675 | 103.342 | 177.895 | 246.562 | 2 |
| 2018 | 272.355 | 135.069 | 11.256 | 45.151 | 102.432 | 147.367 | 204.648 | 2 |
| 2017 | 315.991 | 136.459 | 11.372 | 68.354 | 133.989 | 108.945 | 174.580 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
50.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
93.95%
Lichiditate curentă
1.45
Viteza rotație active
0.73
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
50.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
93.95%
Profit net per salariat
124.254 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 50.78% | 46.93% | 45.5% | 38.29% | 42.87% | 48.74% | 58.66% | 49.59% | 43.18% |
| Marjă profit brut | 52.71% | 48.6% | 46.49% | 39.28% | 43.75% | 49.69% | 59.66% | 50.61% | 44.25% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 93.95% | 58.58% | 85.44% | 79.91% | 67.34% | 80.39% | 84.54% | 66% | 78.16% |
| Profit net per salariat | 124.254 Lei | 78.156 Lei | 74.555 Lei | 50.538 Lei | 51.144 Lei | 78.150 Lei | 104.223 Lei | 67.535 Lei | 45.486 Lei |
Viteza rotație active
0.73
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
185.65 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.73 | 1.12 | 1.52 | 1.51 | 1.4 | 1.44 | 1.26 | 1.09 | 1.3 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 185.65 zile | 55.75 zile | 36.08 zile | 67.74 zile | 75.73 zile | 75.33 zile | 96.39 zile | 50.05 zile | 52.23 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 244.699 Lei | 166.526 Lei | 163.866 Lei | 131.995 Lei | 119.295 Lei | 160.341 Lei | 177.660 Lei | 136.178 Lei | 105.330 Lei |
Lichiditate curentă
1.45
Lichiditate imediată
1.45
Pondere active imobilizate
12.52%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.45 | 7.87 | 3.73 | 2.43 | 6.16 | 4.43 | 5.13 | 3.26 | 1.59 |
| Lichiditate imediată | 1.45 | 7.87 | 3.73 | 2.43 | 6.16 | 4.43 | 5.13 | 3.26 | 1.59 |
| Pondere active imobilizate | 12.52% | 19.88% | 28.21% | 33.41% | 33.41% | 43.14% | 36.75% | 41.01% | 55.15% |
| Pondere active circulante | 87.48% | 80.12% | 71.79% | 66.59% | 66.59% | 56.86% | 63.25% | 58.99% | 44.85% |
©Firme.ro